dijipol.com’a hoş geldiniz.

35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alarak size en uygun poliçeyi hemen yaptırabilirsiniz.

Size özel teklifleri hazırlamaya başlıyorum.

Tekliflerimiz ile birlikte size özel kampanya ve hediye çeki fırsatlarını incelemeyi unutmayın.

Seyahat Sağlık Sigortası TeklifiEn uygun fiyatı almak, indirimli fiyatları karşılaştırmak ve sigortanızı anında yaptırmak için bilgilerinizi girerek devam edin
Cep Telefonu Numarası
+90
TC Kimlik Numarası / Vergi Numarası
TC

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Adınız
Soyadınız
Anne Adı
Baba Adı
Doğum Tarihiniz
Cinsiyetiniz
Uyruk

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Gidiş Tarihi
Poliçe Süresi
Gidilecek Ülke
Coğrafi Saha Alanı
Seyahat Amacınız?

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Yarım Asırdır Türkiye’nin En Güvenilir Sigorta Brokeri

Türkiye genelinde 180’in üzerinde şube, 450’nin üzerinde çalışanımızla Elektronik Ticarette TR-GO Güven Sertifikasıyla hizmet veriyoruz.

İhtiyacına Göre Sigortanı Belirle

Anketimize katılarak, ihtiyacın olan sigortanı belirle
sana özel indirimlerden faydalan!

7/24 Yanınızdayız

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası için 35’ten fazla sigorta şirketinden anında fiyat teklifi alın! Dijipol.com’un avantajlı Seyahat sigortası fiyatlardan ve kampanyalarımızdan yararlanın.


Seyahat esnasında aniden meydana gelebilecek hastalık durumlarına karşı sağlığınızı güvence altına almak için seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatleriniz için yaptırabileceğiniz bu sigorta sayesinde keyifli ve güvenli seyahat imkanı elde edebilirsiniz. Geniş kapsamlı ve ek teminatlar ile kapsamı daha da genişletilebilen bir sigorta türü olduğu için ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun poliçeyi tercih edebilirsiniz. Kendiniz için seyahat sağlık sigortası yaptırabileceğiniz gibi aileniz için de bu sigorta türünü tercih edebilirsiniz.


Seyahat Sigortası Nedir?


Seyahat sigortası, seyahate çıkan sigortalıların bu esnada yaşayabilecekleri acil sağlık sorununa karşı onları güvence altına alır. Seyahat süresi boyunca sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştıran ve oluşan masrafları karşılayan bir sigorta türüdür. Özel sigorta türleri arasında yer alır ve oldukça geniş kapsamı ile sigortalıların güvende olmasını sağlar. Hem yurt içinde hem de yurt dışına yapılan seyahatlerde kullanılabilir. Özellikle vize başvurusunda pek çok konsolosluğun zorunlu kıldığı bir sigorta çeşididir. Acil sağlık sorunlarına karşı güvence sunan yurt dışı seyahat sigortası teminat kapsamı çok geniştir. Yurt dışı seyahat sigortasının ana teminatları, asistansları, genişletilmiş asistansları ve ek teminatları şu şekildedir:


●    Kaza ve ani hastalıktan dolayı oluşan tedavi giderleri
●    Sağlık ve cenaze nakilleri
●    Taburcu olduktan sonra ikametgaha geri dönüş masrafları
●    Seyahatin gecikmesi
●    Seyahatin iptali
●    Bagajın gecikmesi
●    Bagaj kaybı
●    Gıda zehirlenmesi
●    Overbooking nedeniyle gecikme
●    Erken dönüş giderleri
●    Mücbir sebeplerle uçuşun kaçırılması
●    Aktarma uçuşunun kaçırılması
●    Refakatçinin ulaşımı ve konaklaması
●    Bagajın bulunması ve ulaştırılması
●    Tedavi nedeniyle konaklama
●    Kefalet için avans ödeme
●    İlaç gönderimi
●    Hukuki danışma
●    Acil mesajların iletilmesi
●    Yurt dışında nakit avans
●    Salgın hastalık teminatı
●    Kapkaç teminatı


Bu sayılan teminatlar, seyahat sigortasında mevcut olarak bulunan ve ek teminat olarak ekletebilecek seçeneklerdir. Poliçe kapsamında ilk 3 madde, ana teminat olarak yer alır. İhtiyaçlarınıza uygun olarak yurt dışı sağlık sigortası poliçenize farklı teminatlar ekleterek sigorta kapsamını genişletebilir ve seyahatinizde sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.


Özellikle son yıllarda tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 da yurt dışı seyahat sigortası teminatları arasında yer alır. Tam kapsamlı sigorta poliçelerinde genellikle Covid-19 teminatına da yer verilir. Bu sayede gittiğiniz ülkede kendinizi Covid-19 gibi salgın hastalıklara karşı da güvence altına alabilirsiniz. Uluslararası sağlık sigortası sayesinde seyahatiniz esnasında herhangi bir acil sağlık durumunda hastanelerin verdiği hizmetlere kolay bir şekilde erişebilir ve ücretsiz ya da çok uygun fiyatlarla tedavi olma avantajına sahip olabilirsiniz. Seyahat esnasında kendinizi sağlık problemlerine karşı güvence altına alabilirsiniz.


Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Ülkelerde Geçerlidir?


Yurt dışı seyahat sağlık sigortası, Türkiye’ye vize uygulayan bazı ülkeler tarafından zorunlu kılınmıştır. Dolayısıyla vize için sağlık sigortası zorunluluğu getiren ülkelerde bu sigorta türü geçerlidir. Örneğin; Schengen ülkelerini ziyaret etmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat sağlık sigortası istenir. Ayrıca Schengen ülkesi olmasa da bu vizeyi talep eden ülkeler de mevcuttur. Schengen vizesi başvurunuzun olumlu sonuçlanması için seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekir. Bu sigortanın zorunlu olduğu ve dolayısıyla geçerli olduğu ülkeler şu şekilde listelenebilir:


●    Almanya
●    Yunanistan
●    Avusturya
●    Slovenya
●    Belçika
●    Slovakya
●    Bulgaristan Çek Cumhuriyeti
●    Romanya
●    Danimarka
●    Portekiz
●    Estonya
●    Polonya
●    Finlandiya
●    Norveç
●    Fransa
●    Malta
●    Hollanda
●    İzlanda
●    Macaristan
●    İsveç
●    İsviçre
●    Lüksemburg
●    İspanya
●    Litvanya
●    İtalya
●    Lihtenştayn
●    İzlanda
●    Letonya


Bazı sigorta şirketleri ise askeri ve siyasi olarak risk taşıyan ülkeler için seyahat sağlık sigortası yapmamaktadır. Örneğin; Afganistan, Sudan, İran, Kuzey Kore, Suriye, Kırım, Küba ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti bu ülkeler arasındadır.


Yurt dışı sağlık sigortası yaptırmak için sigorta şirketleri ile iletişime geçerek daha doğru ve net bilgi alabilirsiniz. Özellikle gitmek istediğiniz ülke için hangi seyahat sigortası türünü istediklerini de bu sigorta şirketleri size söyler. Yani yurtdışı seyahat sigortası fiyatları ile ilgili de detaylı bilgi edinebilirsiniz. Tabi ki de fiyatlar kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için sizden istenen bilgileri vererek net fiyat alabilirsiniz. Ayrıca sigorta şirketine bağlı olarak da değişen fiyatlar için farklı sigorta firmalarına başvurarak kendinize en uygun poliçeyi bulabilirsiniz.


Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları


Seyahat sağlık sigortası fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Bu sigorta türünün fiyatı belirlenirken; sigortalının yaşına, cinsiyetine,seyahate gidilecek ülke ya da kıtaya, sigortanın geçerli olacağı süreye, teminat kapsamına ve limitlere bakılır. Her sigortalı için poliçe fiyatı aynı değildir. Çünkü bu kişilerin sahip oldukları özellikler ve seyahat edecekleri yerler değişiklik gösterir. Bu da fiyatların değişkenlik göstermesinde etkilidir. Çünkü bu kişilerin olası bir sağlık problemi yaşama riski daha yüksektir ve dolayısıyla prim ücretleri de sağlıklı bireylere nazaran yüksek olabilir.
0-75 yaş aralığındaki herkese yurt dışı sağlık sigortası yapılabilmektedir. Ancak yaş arttıkça poliçe fiyatında da yükseliş görülebilir. Ayrıca yurt dışına gezmek, çalışmak ya da okumak amaçlı gidebilirsiniz. Bu durumlarda sizden istenen sağlık sigortası türü de değişiklik gösterebilir. Öğrenciler için kişisel sorumluluk teminatı dahil ve hariç olarak seyahat sağlık sigortası düzenlenebilmektedir 
Her ülkede sağlık hizmetleri bedeli eşit olmadığı için kişinin gideceği ülke seyahat sigortası fiyatları üzerinde çok etkilidir. Seyahati boyunca alacağı sağlık hizmetlerinin karşılanabilmesi için ülkeye özel olarak hazırlanan fiyat aralığı poliçe ücretlerini belirler. Poliçenin geçerlilik süresi de fiyatla belirlenirken göz önünde bulundurulur. Sigorta süresinin seyahat tarihlerini kapsaması oldukça önemlidir. 30 günlük, 3 aylık, 6 aylık ya da 1 yıllık sürelerle seyahat sigortası yaptırılabilir. Buna göre de seyahat sağlık sigortası ücreti değişiklik gösterir.


Seyahat sağlık sigortalarına bakıldığında 30.000 euro teminatlı ve 50.000 USD teminatlı seçenekler olduğunu görmek mümkündür. Bu iki sigorta türü arasındaki tek fark ülke bazlıdır. Kanada, Amerika, Japonya gibi ülkeler 50.000 USD teminatlı yurtdışı için sağlık sigortası isterken; Schengen ve Avrupa ülkeleri 30.000 euro teminatlı sigorta talep eder. Gideceğiniz ülkenin talep ettiği seyahat sağlık sigortası teminatını öğrenerek doğru sigorta poliçesini satın almanız oldukça önemlidir. Tercih edeceğiniz poliçe türünün kapsamını ek teminatlarla genişletebilir ve ihtiyacınıza ve bütçenize hitap eden seyahat sağlık sigortası poliçesine sahip olabilirsiniz.
Yurt dışına yapacağınız seyahatte sağlığınızı güvence altına almak için yurt dışı seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Ayrıca gideceğiniz ülkenin vizesini alabilmek için de bu sigortaya ihtiyacınız vardır. Bunun için hemen Dijipol web sitemize girebilir ve sizden istenen bilgileri doldurarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Dilerseniz Türkiye genelindeki 180 şubemizden herhangi birine giderek de bu sigorta poliçesini yaptırabilirsiniz. Dijipol olarak güvenilir hizmetlerimiz ve tecrübemiz ile gerek seyahat sağlık sigorta poliçelerinde gerekse diğer tüm sigorta poliçelerinde ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz.


 Seyahat Sağlık Sigortası İptal şartları Nelerdir ?

 

●    Seyahatın gerçekleşmemesi durumunda sigortalı beyanı ile polçe vadesi başlamadan 24 saat önce  
●    Terör saldırısı doğal afet gibi felaketler .
●    Vize reddi (belge ibrazı )
●   Mükerrer poliçesinin bulunması (diğer poliçe örneği)

Anlaşmalı Seyahat Sağlık Sigortası İçin En İyilerden Seçin

Tüm Anlaşmalı Sigorta Firmalarını Gör

Seyahat Sağlık Sigortası Ana Teminatları

Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatlar

Seyahat Sağlık Sigortası Sıkça Sorulan Sorular

Devamını Gör