Yarım Asırdır Türkiye’nin En Güvenilir Sigorta Brokeri

Türkiye genelinde 180’in üzerinde şube, 450’nin üzerinde çalışanımızla Elektronik Ticarette TR-GO Güven Sertifikasıyla hizmet veriyoruz.

İhtiyacına Göre Sigortanı Belirle

Anketimize katılarak, ihtiyacın olan sigortanı belirle
sana özel indirimlerden faydalan!

7/24 Yanınızdayız

Ankara Sigorta

Ankara Sigorta 16.05.1936 tarihinde Bakanlar Kurulu onayı ile kurulmuş olup, Türkiye'nin 3.Cumhurbaşkanı olan Sayın Celal Bayar'ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği sigorta şirketidir. Şirketin birçok hissedarı bulunmaktadır. Bunlar; Türkiye İş Bankası, Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, Etibank, Adapazarı Türk Ticaret Bankası ve Muvaffak İşmen'dir. İsminden de anlaşılacağı gibi şirketin ilk genel merkezi Ankara olarak belirlenirken, muamelat yeri ise İstanbul olarak belirlenmiştir.

1990 senesinde sermaye yapısındaki yapılan düzenleme ile meydana gelen değişiklik sonucunda Etibank'ın sermaye payı; %85'e yükselmiş bulunmaktadır. Bu değişiklik ile beraber gelen kararlar neticesinde Bakanlar Kurulu Ankara Sigorta, Etibank'a bağlanmış ve karar 14.04.1993 tarihinde Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayımlanarak bağlı ortaklık işlemleri sağlanıp tamamlanmıştır. Sonrasında ise Etibank hisselerinin özelleştirme kapsamı ve programına alınması karara bağlanmış ve Ankara Sigorta'nın önemli hisseleri; Polis Bakım ve Yardım Sandığı tarafından Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan satın alınmıştır.

Ankara Sigorta, temmuz ayı 2002 yılında Bureau Veritas Quality International ISO 9001:2008 kalite belgesini almaya hak kazanmış olup, bu tarihten sonra Kalite Yönetim Sistemi'ni hayata geçirip uygulamaya başlamıştır. Bu kapsamda başlattığı kusursuz müşteri beğenisi anlayışını şirket bünyesinde tüm birimlerine benimsetmiştir.

1936 senesinden beri sigortacılık sektöründeki deneyimi, 150’i çalışanı, Türkiye genelinde bulunan 9 Bölge Müdürlüğü ve 1500'e yakın acenteleri ile sektördeki saygın yerini koruyan Ankara Sigorta, %100 Türk sermayesi ile sigorta piyasasının öncü kuruluşlarından biri olmanın onurunu yaşamaktadır.

 

Ankara Sigorta Kasko Sigortası

Araçların başına gelebilecek tüm olumsuz riskler için Ankara Sigorta, istek ve ihtiyaçlarınız çerçevesinde müşterilerine özel kasko poliçesi oluşturur.

 

Ankara Sigorta Trafik Sigortası

Ankara Sigorta; trafik sigortası sayesinde trafikte 3. şahıslara verilebilecek maddi hasarlarınız güvence altında olur.

 

Ankara Sigorta Konut Sigortası

Ankara Sigorta, sunduğu konut sigortası hizmeti sayesinde yalnızca sizi ve ailenizi değil, evinizi, eşyalarınızı ve mülklerinizi de kapsam altına alır.

 

Ankara Sigorta DASK

Ankara Sigorta, mecburi deprem sigortası ile deprem ve deprem sonrasında oluşabilecek kazalardan doğan tüm maddi zararları poliçede belirtilen limit tutarında ekonomik olarak karşılar.