dijipol.com’a hoş geldiniz.

35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alarak size en uygun poliçeyi hemen yaptırabilirsiniz.

Bilgilerinizi kontrol etmeyi unutmayın!

Size en uygun teklifleri hazırlayabilmemiz için, bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

Ruhsatınız yanınızda değilse üzülmeyin!

E-devlet sistemi üzerinden güvenli ve kolay bir şekilde ruhsat belge seri numaranıza ulaşabilirsiniz.

Size özel teklifleri hazırlamaya başlıyorum.

Tekliflerimiz ile birlikte size özel kampanya ve hediye çeki fırsatlarını incelemeyi unutmayın.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortasi TeklifiEn uygun fiyatı almak, indirimli fiyatları karşılaştırmak ve sigortanızı anında yaptırmak için bilgilerinizi girerek devam edin
Ruhsat QR Kodu Hızlı Teklif Al
Araç Plaka No
TR
Cep Telefonu Numarası
+90
TC Kimlik Numarası / Vergi Numarası
TC
IMM Teminatı
Kiralık Araç Mı?

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Adınız:
Soyadınız:
İl:
İlçe:
Meslek:(Düzenle)

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Ruhsat Belge Seri Numaranızı Biliyor musunuz?
Belge Seri
Belge No
Ruhsatınız yanınızda değilse E-devlet üzerinden buraya tıklayarak Tescil Belge Seri Numaranızı öğrenebilirsiniz.
E-devlet şifreniz yoksa bankaların internet şubeleri aracılığı ile buraya tıklayarak e-devlete giriş yapabilirsiniz.

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki kayıtlı araç bilgileriniz aşağıdaki gibidir. Lütfen doğruluğunu kontrol ettikten sonra işleme devam ediniz.
. Basamak hasarsızlık indirim kademeniz bulunmaktadır. Bu konuda bilgi almak için buraya tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.
Düzenle

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Yarım Asırdır Türkiye’nin En Güvenilir Sigorta Brokeri

Türkiye genelinde 180’in üzerinde şube, 450’nin üzerinde çalışanımızla Elektronik Ticarette TR-GO Güven Sertifikasıyla hizmet veriyoruz.

İhtiyacına Göre Sigortanı Belirle

Anketimize katılarak, ihtiyacın olan sigortanı belirle
sana özel indirimlerden faydalan!

7/24 Yanınızdayız

İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası

İMM kısaltmasının açılımı ve tam adı, Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Mesuliyet sigortasıdır. Trafik kazalarında alınan hasarlar için kullanılır. Çünkü İMM, zorunlu trafik sigortasının ödediği hasar masraflarının üzerine çıkabilir. Yani araç sahibinin karşı tarafa verdiği maddi zararın trafik sigortası ile ödenen masrafından geriye kalanları karşılar. 

 

Trafik kazalarında olay sonrasında ilk olarak kusurlu tarafın sigortası devreye girer. Zorunlu trafik sigortası zararın poliçe kapsamına giren masraflarını karşılar. Ancak trafik sigortasının ödediği tutar sınırlıdır. Bu tutar ödendikten sonra kalan maddi manevi hasarı da İMM sigortası karşılar. Ancak İMM kaskonun da belirli limitleri olabilir. Sigortanızın limitini kontrol ederek, sorgulayarak ve kapsamına girmeyen durumları öğrenerek daha bilinçli bir sürücü hâline gelmeniz mümkündür.


İMM Limitleri Nedir?


İMM limitleri sigorta poliçelerine göre değişkenlik gösterir. Poliçenizi seçerken limitlere dikkat etmeniz önemlidir. Zira yalnızca kendi hasarınızı düşünerek hareket etmemelisiniz. Geliyorum demeyen kazaları, her an herkes yapabilir. Küçük bir dikkatsizlik, kaza yapmak için yeterlidir. Çok iyi bir sürücü olsanız da kusurlu taraf olduğunuz kazalara karışabilirsiniz. Zorunlu sollamalar gibi dikkatsiz sürücülerin diğerlerini kazaya zorladığı durumlar, bunlara örnektir. Bu gibi durumlarda karşı tarafın aracının aldığı hasarı karşlılamanız gerekir. Dolayısıyla yüksek limitlere ihtiyacınız olabilir.

 

Sigorta uzmanlarımızın önerdiği teklifler arasında farklı limit seçenekleri bulabilirsiniz. Bu seçenekler arasından kendinize uygun olan limiti tercih edebilirsiniz. Örneğin şehir içinde her gün özellikle mesai giriş ve çıkış saatlerinde trafiğe karışıyorsanız limiti yüksek tutmanız faydalı olur. Yine sık sık şehirlerarası yolculuklar yapanların da yüksek limit seçeneklerini tercih etmesi önerilir. 


Limitli ve Limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyetin Farkları Nelerdir?


Trafikteki güvenliğinizi garantiye almak isterseniz limitsiz İMM sigortasından faydalanabilirsiniz. Bu sigortanın limitli poliçeden farkı, hasarınızın tamamını sınırsızca karşılamasıdır. Yani bir kaza hâlinde zorunlu trafik sigortasının karşıladığı maksimum masraftan kalanların tamamını limitsiz İMM ile kapatabilirsiniz. Limitli poliçede belli bir bedel sınırı vardır. Eğer sizin ve karşı tarafın hasarı toplamı zorunlu trafik sigortanızı ve İMM limitinizi aşarsa üzerine ödeme yapmanız gerekir. Ancak limitsiz İMM sigortasına sahip olduktan sonra trafik kazalarından çıkan masraflar için herhangi bir ödeme yapmazsınız.

 

35’ten fazla sigorta şirketinin sunulduğu platformumuzda sınırsız İMM poliçesi hazırlanırken şartları ve teminatları siz belirleyebilirsiniz. Böylece 1 sene boyunca %100 konforla yolculuk edersiniz. Dilerseniz seçtiğiniz sigorta şirketiyle görüşerek poliçenizin süresini uzatabilirsiniz. Ayrıca limitsiz İMM sigortası yaptırdığınız takdirde ayriyeten kasko almanıza gerek kalmaz.


İMM Sigortasının Teminatları Nelerdir?


İMM teminatları, zorunlu trafik sigortası kapsamının dışında kalan durumlardır. Ancak bu durumların da tamamı teminat altında değildir. Zira tüm poliçelerde olduğu gibi İMM trafik sigortasında da kusur durumu kritik bir unsurdur. Kazaya yol açan faktörün bilinçli şekilde etkinleştirilmediği hemen her durum, İMM sigortası teminatına girer. İMM, araç hasar bedellerinin yanı sıra 3. şahısların yaralanma hadiselerinde ve sağlıklarının zarar gördüğü durumlarda da devreye girer. Üçüncü şahısların vefatı ve manevi tazminatlar da İMM sigortasının teminatı altındadır.


İMM Sigortası Online Alınabilir mi?


İMM sigortasını online olarak almak mümkündür. Bunun için platformumuza gelerek gerekli bilgilerinizi bize iletebilir ve teklif alabilirsiniz. Aldığınız teklifleri değerlendirmek için online veya telefon görüşmeleri gerçekleştirebilirsiniz. İMM sigortası genel şartlarını taşıdığınız takdirde trafik güvencesine sahip olursunuz. 


İMM Fiyatları Ne Kadar?


İMM sigortası fiyatları değişkenlik gösterir. Bu değişkenliğe sebep olan bazı faktörler vardır. Bunlardan ilki sigorta limitidir. Sigorta limitiniz ne kadar yüksek olursa güvenceniz de o derece artar. Ancak elbette limitle beraber sigorta fiyatı da yükselir. Poliçede sigorta kapsamına girmesini istediğiniz ve aracınızda bulunan malların türü ve miktarı da fiyatı etkileyebilir. Fiyatı etkileyen diğer unsurları poliçe süresi ve sigorta şirketi olarak sıralamak mümkündür. Platformumuzda sunulan farklı seçenekler arasından kendinize ve bütçenize en uygun olan poliçeyi tercih edebilirsiniz. Kişiselleştirilmiş sigorta poliçenizle hem bütçenizi korur hem de güvenli ve huzurlu yolculukların tadını çıkarırsınız.


İMM Sorgulama Nasıl Yapılır?


İMM sigortası sorgulamanın birkaç farklı yolu vardır. Sorgulama işlemi için öncelikle sigorta şirketinizin veya aracı kurumun web sitesini ziyaret etmeniz gerekir. Ardından ilgili bölüme istenen bilgileri girmelisiniz. Bu bilgiler bazen yalnızca üyelik kimliğiniz olabilir. Kimi zaman poliçe numaranıza ulaşmanız gerekebilir. Bazen de plaka ile sorgulama yapmanız mümkün olur. Dilerseniz ilgili kurumu arayarak veya iletişim talebi bırakarak size geri dönüş yapılmasını sağlayabilirsiniz. Yalnızca birkaç dakikanızı alan sorgulama işlemi sayesinde sigortanız hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında sigortanızda değişiklikler yapabilirsiniz.


İMM Kapsamı Dışında Kalan Durumlar


İMM sigortasının limitsiz versiyonunun dahi kapsamı dışında kalan durumlar mevcuttur. Bu durumlarda sigorta şirketi hasarınızı karşılamaz. Sigorta kapsamı dışında kalan durumlardan bazılarını aşağıdaki listede bulmanız mümkündür.

 

●    Hız yarışlarına katılma sonucunda meydana gelen hasarlar
●    Yarış antrenmanlarında oluşan hasarlar
●    Onarım, bakım veya araçta herhangi bir değişiklik yapılırken meydana gelen kazalarda oluşan hasarlar
●    Sigorta yaptırılan aracın uğradığı hasarlar
●    Araçta taşınan mallardan poliçede belirtilmeyenlerin uğradığı hasarlar
●    Yedek akaryakıt dışında taşınan her türlü patlayıcı madde sebebiyle çıkan hasarlar
●    Şirket aracı ile işleteni arasındaki problemler sonucunda oluşan hasarlar
●    Terör eylemleri ve sabotaj sonucunda meydana gelen hasarlar
●    Gasp ya da çalıntı aracın uğradığı hasarlar

 

Listelenen durumların detaylandırılması mümkündür. Kazanın her an herkesin başına gelebileceğini unutmayın. Güvenli yolculuklar için zorunlu trafik, İMM ve kasko sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Kendinizi, sevdiklerinizi ve bütçenizi korumak adına teklif almak için tıklayın.