dijipol.com’a hoş geldiniz.

35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alarak size en uygun poliçeyi hemen yaptırabilirsiniz.

Bilgilerinizi kontrol etmeyi unutmayın!

Size en uygun teklifleri hazırlayabilmemiz için, bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

Size özel teklifleri hazırlamaya başlıyorum.

Tekliflerimiz ile birlikte size özel kampanya ve hediye çeki fırsatlarını incelemeyi unutmayın.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası TeklifiEn uygun fiyatı almak, indirimli fiyatları karşılaştırmak ve sigortanızı anında yaptırmak için bilgilerinizi girerek devam edin
Cep Telefonu Numarası
+90
TC Kimlik Numarası / Vergi Numarası
TC

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Adınız:
Soyadınız:
İl:(Düzenle)
İlçe:(Düzenle)
Meslek:(Düzenle)
Sigortanı en sık kullanacağın il ve ilçeye göre tekliflerini hazırlayacağız

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

SGK'lı mısınız? (Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan güvenceniz var mı ?)
Mevcut Sağlık Poliçeniz var mı ?
Boyunuz
Kilonuz
Geçmişten gelen bir rahatsızlığınız var mı ?

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Sigorta uzmanımız sizi
0850 433 0850 numaradan arayacak.
Ana Sayfaya yönlendiriliyorsunuz, lütfen bekleyin.

Yarım Asırdır Türkiye’nin En Güvenilir Sigorta Brokeri

Türkiye genelinde 180’in üzerinde şube, 450’nin üzerinde çalışanımızla Elektronik Ticarette TR-GO Güven Sertifikasıyla hizmet veriyoruz.

İhtiyacına Göre Sigortanı Belirle

Anketimize katılarak, ihtiyacın olan sigortanı belirle
sana özel indirimlerden faydalan!

7/24 Yanınızdayız

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için 35’ten fazla sigorta şirketinden anında fiyat teklifi alın! Dijipol.com’un avantajlı tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarından ve kampanyalarımızdan yararlanın.


“Her şeyin başı sağlık” sözü gerçekliğini daima korur. Sağlık yeni doğmuş bebekten 80 yaşındaki yetişkine kadar herkes için öncelikler listesinde yer alır. Bir hastalık söz konusu olmasa bile belirli konularda ihtiyaç duyduğunuz rutin kontroller sizi sağlık hizmeti almaya yönlendirir. Hâl böyle olunca sağlık için ayır  m dığınız zaman ve bütçeyi gündeme alıp değerlendirmenizde fayda var. Muayene, tetkik, görüntüleme teknikleri gibi çeşitli konularda özel hastanelerden hizmet alabilmeniz için tamamlayıcı sağlık sigortası avantajınız bulunur. Gerekli bilgileri doldurarak vakit kaybetmeden teklif alın ve poliçede yer alan ayrıcalıkları hemen keşfetmeye başlayın!


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?


Sağlık hizmeti söz konusu olduğunda tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiye edilen uygulamalardan biri olarak öne çıkar. Sıklıkla duyduğunuz bir konu hâline geldiği için “Tamamlayıcı sigorta nedir?” sizin de cevabını aradığınız bir soru olabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası(TSS) belirlenen koşullar dahilinde özel sağlık kuruluşlarından tedavi hizmeti alabilmenizi sağlayan bir poliçedir. Muayene, tahlil, tetkik, tedavi kapsamındaki diğer uygulamaları içerir. Bu uygulamadan faydalanabilmeniz için Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan sigortalı olmanız ön şarttır. Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde başınıza gelecek hastalıklara karşı önceden önlem almış ve yaptığınız makul ödeme sayesinde daha sonra karşınıza çıkacak büyük bedellerden kurtulmuş olursunuz. Hastanelere başvurduğunuzda yalnızca devlet katılım payı olan cüzi bedeli ödemeniz yeterlidir.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Teminatları Sunar?


Tamamlayıcı özel sağlık sigortası iki farklı teminat açısından ele alınabilir, bunlar ayakta tedavi ve yatarak tedavidir. Ayakta tedavi teminatı kapsamında muayene, tetkik, tahlil, görüntüleme teknikleri, fizik tedavi ve basit cerrahi işlemler gibi hizmetler alabilirsiniz. Yatarak tedavi teminatı ile de 24 saatten uzun süren tedavi işlemleri, diyaliz, kemoterapi, radyoterapi hizmetleriyle beraber refakatçi giderleri için de destek alabilirsiniz. Poliçenizde yalnızca yatarak tedavi teminatından faydalanabilirsiniz ancak ayakta tedavi teminatına tek başına sahip olamazsınız. TSS acil servisteki işlemlerinizi de karşılar. TSS’nin en etkili hizmetlerinden biri de 7/24 danışma hattıdır. Sigorta şirketiniz böyle bir hizmet sunuyorsa yaşadığınız problemle ilgili danışma hattına bağlanarak doktorlarla görüşme yapabilir, hastaneye gitmeden önce işinize yarayacak bilgiler edinebilirsiniz.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ameliyatı Karşılar mı?


Özel tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında ameliyat hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Ameliyat öncesinde ve sonrasındaki kontrol ve tetkikleriniz, hastaneye yatış masraflarınız ve hatta bir refakatçinize ait masraflar bile sigortanız tarafından karşılanır. Hastalık veya kaza nedeniyle meydana gelen uzuv kaybında suni uzuv giderleri, koltuk değneği veya bandaj gibi yardımcı tıbbi malzeme giderleri, hastaneye yatıştan sonra evde bakım gerektiren durumlardaki masraflar da poliçe kapsamındadır. Burada hekimin ilgili durumun gerekliliğiyle alakalı bir rapor düzenlemesi ve sigorta şirketinin de organizasyonu sağlaması önemlidir.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hamilelik ve Doğum Masraflarını Karşılar mı?


Normal TSS poliçelerinde hamilelik ve doğuma dair masraflar dahil değildir. Ancak poliçeye ekletebileceğiniz doğum teminatı ile birtakım hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Hamilelik sonrasında TSS başlatma düşünceniz olursa da bu konuda sigorta şirketlerinin farklı uygulamaları vardır.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsamaz?


Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamları sigorta şirketine ve tercih edilen poliçeye bağlı olarak değişse de genel olarak karşılanmayan hizmetler vardır. Diş tedavileri, psikolojik tedaviler, ilaç masrafları, diyetisyen işlemleri, estetik müdahaleler ve işitme testi gibi spesifik hizmetler TSS kapsamında karşılanmaz. Check-up işlemi ana teminatlar içerisinde olmamakla birlikte bazı sigorta şirketlerinin ek ücretsiz teminatları arasında bulunur. Böylece yılda bir kez check-up yaptırma fırsatı elde edersiniz. Sigorta poliçeniz başlamadan önce belirlenen hastalıklarınız için de ameliyat gibi tedavi masraflarınız TSS kapsamında değildir. TSS yalnızca poliçe başlangıcından sonra teşhis konan hastalıklarınız için hizmet sunar. Tamamen bireysel bir sigorta çeşidi olduğu için ailenizdeki bireyleri kapsamaz, bu nedenle ailelerinizin mevcut hizmetlerden faydalanabilmesi için onlar adına da ayrı poliçe düzenlenmesi gerekir. Alternatif tıp yöntemleri de poliçenin kapsamadığı işlemler arasındadır.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ek Hakları


Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinde belirtilen net ana teminatlar vardır. Ancak sigorta şirketine bağlı olmak kaydıyla belirli sayıda faydalanabileceğiniz ek haklarınız da olabilir. Diyetisyen, check-up ile genel kontrol, diş paketi ve psikolojik danışmanlık gibi belirli konularda yılda bir kez alabileceğiniz hizmetten faydalanabilirsiniz. Bu bir kereye mahsus haklarınızdan sonra tedaviye devam etmeniz gerekirse belirli oranda indirim avantajı da size sunulabilir. Yani tamamlayıcı sağlık sigortasının sizi ayrıcalıklı kıldığı birçok konu olduğundan söz etmek mümkündür.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortası Arasındaki Fark Nedir?


Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarından hizmet almaya olanak tanırken özel sağlık sigortasının böyle bir şartı yoktur. Yani özel sağlık sigortası kapsamında SGK ile anlaşması olmayan sağlık kuruluşlarından da hizmet alabilirsiniz. TSS SGK desteği ile tamamlandığı için ödenen prim açısından daha uygun koşullara sahiptir.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?


Tamamlayıcı sağlık sigortası teklif sürecinde size ait birtakım bilgiler değerlendirmeye alınır. Yaşınız, boy ve kilonuz, mevcut hastalıklarınız gibi bazı unsurlar tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için belirleyicidir. Bunun yanı sıra tamamlayıcı sağlık sigortasının kendi içinde kategorileri vardır. Sigorta şirketleri detaylarında değişiklik yaptıkları poliçeleri farklı isimlendirerek size birden fazla seçenek sunabilir. Örneğin; bir yılda kullanabileceğiniz muayene sayısı tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat skalasını belirleyen unsurlardan biridir. Daha fazla hastaneden faydalanmanıza olanak tanıyan sigorta şirketleri de bunu fiyata yansıtabilir. Poliçeye ekleteceğiniz her bir ek teminat ekstra ücret ödemenizi gerektirir. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2023 yılı için her yıl olduğu gibi yeniden belirlenir. Sağlık kapsamında kullanılan ekipman ücretleri, çalışan ödemeleri, genel gider bedellerinde meydana gelen fiyat artışı göz önünde bulundurularak TSS primleri de tekrar değerlendirilir. Eğer hâlihazırda faydalandığınız bir TSS poliçeniz varsa ve yenilemek isterseniz sigorta şirketleri sizin için avantajlı prim ödemeleri belirleyebilir. Bu noktada da dikkate alınan unsurlardan biri bir önceki yılda sağlık hizmetlerinden ne kadar faydalandığınız ve teşhis konulan hastalıklarınızdır.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?


Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olduğu hastaneler sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanelerdir. Hastanenin öncelikle SGK ile anlaşmalı olması gereklidir. Daha çok hastane ile anlaşma sağlayan sigorta şirketlerinden hizmet almak sizi avantajlı kılabilir. Ya da gitmek istediğiniz belli bir sağlık kuruluşu varsa bu hastane özelinde bilgi sorgulayabilirsiniz. Sigorta şirketlerinin web sitelerinde il ve ilçe bilgisi girerek anlaşmalı hastanelerin listesini görebilirsiniz. Hastaneye başvurduğunuzda tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olduğunuz bilgisini ve sigorta şirketi ismini görevlilere bildirmelisiniz. TSS normal sigortanız gibi sistemden direkt olarak görülebilecek bir bilgi değildir, bu nedenle ayrıca sorgulanması gerekir.


Siz de sağlığınızla ilgili özel hizmetlerden faydalanırken hem zaman hem bütçe açısından kazanç sağlamak için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Dijipol olarak 180’in üzerinde şube ağımız ve yetkin çalışanlarımız ile size diğer sigorta işlemlerinde olduğu gibi tamamlayıcı sağlık sigortası taleplerinizde de hızlı destek sunmaktayız. Web sitemizdeki teklif al sekmesi aracılığıyla hiç zahmet çekmeden fiyat teklifi alabilir ve poliçenizi vakit kaybetmeden başlatabilirsiniz.

 

Anlaşmalı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İçin En İyilerden Seçin

Tüm Anlaşmalı Sigorta Firmalarını Gör

Tamamlayıcı Sağlık Ana Teminatları

Tamamlayıcı Sağlık Ek Teminatları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatlar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sıkça Sorulan Sorular

Devamını Gör