dijipol.com’a hoş geldiniz.

35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alarak size en uygun poliçeyi hemen yaptırabilirsiniz.

Bilgilerinizi kontrol etmeyi unutmayın!

Size en uygun teklifleri hazırlayabilmemiz için, bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

Size özel teklifleri hazırlamaya başlıyorum.

Tekliflerimiz ile birlikte size özel kampanya ve hediye çeki fırsatlarını incelemeyi unutmayın.

Konut Sigortası TeklifiEn uygun fiyatı almak, indirimli fiyatları karşılaştırmak ve sigortanızı anında yaptırmak için bilgilerinizi girerek devam edin
Mülk Sahibi misiniz?
Mevcut konut sigortanız var mı ?
Cep Telefonu Numarası
+90
TC Kimlik N. / Vergi N.
TC

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Adınız:
Soyadınız:
İl:
İlçe:
Meslek:(Düzenle)

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

İl
İlçe
Belde
Mahalle
Cadde/Sokak Seç
Bina No
Kapı no

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Dairenin Brüt m2’si
Binanın Yapı Tarzı
İnşaat Yılı
Binadaki Toplam Kat Sayısı
Bulunduğu Kat
Çatı Tipi
Sigorta tipi seçiniz
DASK var mı ?
Konut 3 aydan fazla boş kalıyor mu?
Cam Teminatı
TL
Dekorasyon Teminatı
TL

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Yarım Asırdır Türkiye’nin En Güvenilir Sigorta Brokeri

Türkiye genelinde 180’in üzerinde şube, 450’nin üzerinde çalışanımızla Elektronik Ticarette TR-GO Güven Sertifikasıyla hizmet veriyoruz.

İhtiyacına Göre Sigortanı Belirle

Anketimize katılarak, ihtiyacın olan sigortanı belirle
sana özel indirimlerden faydalan!

7/24 Yanınızdayız

Konut Sigortası


Konut Sigortası için 35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alın! Dijipol.com’un size özel avantajlı fiyatlarından ve kampanyalarımızdan yararlanın.


Konutunuzun ve içindeki eşyaların çeşitli tehlikelerde hasar görme ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle bunları güvence altına almak isteyebilirsiniz. Özellikle bu durumlarda ortaya çıkabilecek maddi hasarı önceden teminat altına alarak olası bir riskte bu zararı minimuma indirgeyebilirsiniz. Bunun için konut sigortası yaptırabilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun poliçeyi tercih edebilirsiniz.


Konut Sigortası Nedir?


Evi ve içindeki eşyaları yangın, deprem ve su baskını gibi doğal afetlere ve hırsızlık gibi risklere karşı koruyan çok geniş kapsamlı sigorta türüne konut sigortası denir. Herhangi bir tehlike, kaza ya da risk durumunda konuttaki hasarı karşılayan bu sigorta, sigortalıları büyük bir masraftan kurtarır. Acil durumlarda oluşan masrafları karşılama konusunda zorluk yaşandığı bilinmektedir. Bu nedenle öncesinde bu durumları düşünerek konut sigortası yaptırmakta fayda vardır. Ev sigortası zorunlu bir sigorta türü olmayıp isteğe bağlı bir şekilde yaptırılır. Ancak bu sigortayı yaptırabilecek kişiler yalnızca ev sahipleri değil, aynı zamanda kiracılardır. Evin sahibi olmasa bile konutta ikamet eden herkes, hem evini hem de eşyalarını konut sigortası ile güvence altına alabilir.


Konut poliçesi, kapsam olarak teminatlara göre değişiklik gösterir. İhtiyaçlarınıza uygun olan teminatları, poliçenize ekleterek sigortanızın kapsamını genişletebilirsiniz. Poliçede yer alan teminatlara göre konut sigortasının kapsamı farklıdır. Konut sigortasının teminatları arasında ise şunlar yer alır:


●    Yangın, infilak, yıldırım: Yangın ve yangın nedeniyle zarar gören eşyaları güvence altına alır.


●    Deprem: Deprem ve yanardağ püskürmesinin sigortalı değerler üzerinde doğrudan neden olacağı  bütün zararları güvence altına alır. Deprem hasarlarında öncelikle zorunlu deprem sigortası (DASK) limiti dahilinde ödeme  yapar. DASK poliçesi DASK tarafından belirlenen üst limite kadar güvence sağlar. Bu bedeli aşan kısım için konut sigortası kapsamında yer alan deprem ve yanardağ püskürmesi teminatının isteğe bağlı olarak alınması gerekir.


●    Grev, terör, lokavt ve halk hareketleri: Toplumsal hareketler ve bunları önlemek için yapılan müdahaleler sonucu oluşan zararı karşılar. Zararın %5’i muaf tutulur.


●    Cam kırılması: Dik konumdaki camların ve aynaların kırılması sonucu eşyalarda meydana gelen zararları karşılar.


●    Hırsızlık: Hırsızların konut sahibi kıymetleri ya da konut içindeki eşyalara verdiği zararı kapsar; poliçe ek teminat olarak ekletilebilir.


●    Ferdi kaza sigortası: Sigortalının kaza sonucu sakat kalması durumunda sigortalıya, vefat etmesi durumunda ise hakkı olan kişiye poliçe şartlarına göre ödeme yapılır.


●    Duman: Pişirme cihazlarından dolayı oluşabilecek zararları teminat altına alır.


●    Taşıt çarpması: Motorlu ya da motorsuz kara ve deniz araçlarının çarpması ile hava taşıtlarının düşmesi sonucu sigortalı binada ve eşyalarda meydana gelen hasarı karşılar.


●    Dahili su: Bina içindeki kazanın ya da kalorifer borularının patlaması sonucu eşya sigortası, sigortalı eşyalara gelen zararı güvenceye alır.


●    Enkaz kaldırma: Poliçede yer alan risklerin oluşması sonucunda enkazı kaldırma masraflarını teminat altına alır.


Konut Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?


Bankalar ve sigorta şirketleri tarafından yapılan konut sigortası, farklı fiyatlara sahiptir. Çünkü konut sigortası fiyatları belirlenirken pek çok faktör göz önünde bulundurulur. Örneğin; konutun bulunduğu il ve ilçe, konutun kat sayısı, yüzölçümü, yapı türü, mevcut hasar durumu, binadaki güvenlik önlemleri, konutun DASK sigortasının olup olmaması, poliçede yer alan teminatlar, güvence altına alınmak istenen eşyalar gibi kriterler bunlar arasında sayılabilir. Bu sigorta türü özel bir sigorta olduğu için sigorta şirketlerine göre de fiyatlarında farklılık gösterir. Sigorta şirketleri sundukları teminatlar için farklı prim ücretlerine sahiptir. Ayrıca konut sigortasının kapsamını genişletmek için poliçeye eklenen teminatlar, fiyatlar üzerinde etkilidir. Kapsam genişledikçe ödenmesi gereken prim ücretinde artış görülebilir. Ev sigortası fiyatları ile ilgili net bir fiyat belirtmek mümkün olmadığı için farklı sigorta yaptırmak isteyen kişi olarak direkt sigorta şirketine gidebilir ve konutunuzun bilgilerini vererek teklif alabilirsiniz. Ayrıca pek çok sigorta şirketi online olarak da konut sigortası teklif alma imkanı sunar. Verilen bilgileri girerek konut sigortası için fiyat öğrenebilir ve isterseniz online olarak bu sigorta için poliçe satın alabilirsiniz.


Özel konut sigortası yaptırmak isteyen konut sahiplerinden aşağıdaki belgeler talep edilir:


●    TC kimlik numarası / Yabancı kimlik numarası    
●    Doğum Tarihi    
●    Riziko adresi ya da UAVT numarası    
●    Cep numarası    
●    Brüt metrekare    
●    Bina yapı tarzı (ahşap, betonarme vb.)    
●    Bina inşa yılı    
●    Binanın kaç katlı olduğu ve dairenin bulunduğu kat sayısı    
●    Bina bedeli    
●    Dekorasyon bedeli    
●    Eşya bedeli    
●    Cam bedeli    


Konutun müstakil mi apartman dairesi mi olduğu Konutun "müstakil" olması durumunda , konuta bağlı havuz, depo , garaj , müştemilat , süs havuz, heykeller , kış bahçesi, asansör , jeneratör  vb eklentiler" olması durumunda bilgi verilmesini rica ederiz.    
    
●    Zemin, bodrum ya da çatı katı ise bildirilmesi    
●    Daimi konut mu yazlık mı olduğunun bildirilmesi    
●    DASK olup olmadığı ve varsa poliçe numarası (Mal sahibi ise DASK Zorunludur)    
●    Sigortayı yaptıranın kiracı mı ev sahibi mi olduğu    
●    Hırsızlık ve yangın önlemleri    
●    Daha önceden poliçe olup olmadığı ve varsa hasar bildirimi    
●    Önceki poliçenin başlangıç ve bitiş tarihi    
●    Daini mürtehin kurumu (banka adı/şube adı)    


Hem kiracıların hem de ev sahiplerinin yaptırabileceği bu sigorta poliçesi 1 yıllık olarak düzenlenir. Poliçe süresi dolduktan sonra ise bu sigortadan faydalanabilmek için poliçenin yenilenmesi gerekir.
Eviniz için sigorta yaptıracaksanız, poliçenize ekletmek istediğiniz teminatları incelemenizde ve ihtiyacınıza uygun teminatlarla poliçenizin kapsamını genişletmenizde fayda vardır. Farklı şirketler ve kapsamlar sayesinde ev sigorta fiyatları arasından bütçenize hitap edeni kolayca bulabilirsiniz.


Konut Sigortası Yaptırmak Size Ne Fayda Sağlar?


Ev kaskosu, sunduğu teminatlar ile oldukça avantajlı bir sigorta türü olarak öne çıkar. Konut sigortası yaptırmanın size sağlayacağı yararlar şu şekilde sıralanabilir:


●    Konutunuzu hasar riskine karşı maddi güvence altına alınmasını sağlar.


●    Doğal afet ve hırsızlık gibi durumlarda evde meydana gelebilecek maddi hasarı karşılar.


●    Yalnızca konutu değil, konut içindeki eşyaları da sigortalayarak bunları güvenceye alır.


●    Sigorta poliçesine ekleteceğiniz teminatlar sayesinde herhangi bir acil durumda tesisatçı, çilingir, tıbbi destek gibi hizmetlere ücretsiz bir şekilde ulaşabilmenizi sağlar.


●    Enflasyondan kaynaklanan değer kayıplarını karşılar.


●    Herhangi bir çökme durumunda zararla birlikte enkaz giderlerini de karşılar.


●    DASK sigortasının deprem sonucu meydana gelen zararlarda teminat dışı bıraktığı durumları, konut sigortası karşılar. Bu sayede DASK’ın karşılamadığı limitleri karşılayarak size maddi güvence sunar.


Konut sigortası sorgulama ile poliçenizin teminatlarını öğrenebilir ve hangi avantajlara sahip olduğunuzu da görebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda konut sigortasının da karşılamadığı giderler vardır. Konut sigortasında teminat dışı haller şu şekildedir:


●    Nükleer yakıttan dolayı oluşan radyasyon bulaşması ve bundan kaynaklanan askeri tedbirlerin yol açacağı giderler


●    Sigortalı eşyaların kendi kusurlarından, bozulmalarından ya da kavrulmalarından dolayı meydana gelen hasarlar


●    Savaş, isyan, ayaklanama, istila gibi durumlarda oluşan zararlar


●    Sigortalı eşyaların ateşe ya da sıcağa tutulmasından, ocağa ya da ateş bulunan yerlere düşmesinden dolayı oluşan hasarlar


●    Kamu otoritesinin sigortalı eşyalar üzerinde tasarruf yapmasından dolayı meydana gelen zararlar


●    Elektrikli motora sahip aletlerin kısa devre, topraklanma vb. sonucu alabilecekleri hasarlar


●    Alçak basınç dolayısıyla kapıların içeriye çökmesi, yıpranması ya da yırtılması sonucu oluşan zararlar


Yukarıda sayılan hallerde ev sigorta poliçesi hasarı karşılama sorumluluğuna sahip değildir. Hangi durumların teminat kapsamında olup hangilerinin olmadığı hakkında detaylı bilgi edinmek için mutlaka poliçenizi okumalısınız.


Siz de evinizi ve eşyalarınızı olası risklere karşı güvence altına almak istiyorsanız, konut sigortası yaptırmak için hemen Dijipol web sayfamıza girebilirsiniz. İster online olarak fiyat teklifi alabilir; isterseniz de Türkiye genelinde bulunan 180 şubemizden herhangi birine giderek konut sigortası hakkında bilgi edinebilirsiniz. Güvenilir teminatlarımız ve tecrübemiz ile Dijipol olarak konut sigortası konusunda ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabiliriz. Size özel fiyat tekliflerimiz ile bu sigorta türüne kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Anlaşmalı Konut Sigortası İçin En İyilerden Seçin

Tüm Anlaşmalı Sigorta Firmalarını Gör

Konut Sigortası Kapsamı ve Teminatları

Konut Sigortası Kapsamı ve Teminatlar

Konut Sigortası Sıkça Sorulan Sorular

Devamını Gör