dijipol.com’a hoş geldiniz.

35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alarak size en uygun poliçeyi hemen yaptırabilirsiniz.

Bilgilerinizi kontrol etmeyi unutmayın!

Size en uygun teklifleri hazırlayabilmemiz için, bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

Size özel teklifleri hazırlamaya başlıyorum.

Tekliflerimiz ile birlikte size özel kampanya ve hediye çeki fırsatlarını incelemeyi unutmayın.

Zorunlu Deprem Sigortası TeklifiEn uygun fiyatı almak, indirimli fiyatları karşılaştırmak ve sigortanızı anında yaptırmak için bilgilerinizi girerek devam edin
Cep Telefonu Numarası
+90
TC Kimlik Numarası / Vergi Numarası
TC

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Adınız:
Soyadınız:
İl:
İlçe:
Meslek:(Düzenle)

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Dairenin Brüt m2’si
Binanın Yapı Tarzı
Dairenin Kullanım Şekli
İnşaat Yılı
Binadaki Toplam Kat Sayısı
Bulunduğu Kat

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Yarım Asırdır Türkiye’nin En Güvenilir Sigorta Brokeri

Türkiye genelinde 180’in üzerinde şube, 450’nin üzerinde çalışanımızla Elektronik Ticarette TR-GO Güven Sertifikasıyla hizmet veriyoruz.

İhtiyacına Göre Sigortanı Belirle

Anketimize katılarak, ihtiyacın olan sigortanı belirle
sana özel indirimlerden faydalan!

7/24 Yanınızdayız

Dask Sigortası

DASK sigortası, evinizde depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde nakit olarak karşılar.


Zorunlu Deprem Sigortası Nedir?


Doğal Afetler Sigortaları Kurumu yani DASK tarafından sunulan Zorunlu Deprem Sigortası, doğrudan deprem kaynaklı oluşan maddi zararlara karşı koruma sağlar. Deprem ve depremden kaynaklı oluşan tsunami, yangın, yer kayması ve infilak durumlarında meydana gelen hasarları karşılayarak size güvence sunar. Zorunlu Deprem Sigortası, depremden dolayı kısmi ya da tamamen zarar gören binaların pek çok bölümünü teminat altına alır. Bu teminatlar, poliçenin ana teminatlarıdır. DASK poliçesi teminatındaki bina bölümleri şu şekildedir:


●    Bina temelleri
●    Bağımsız kısımları ayıran ortak duvarlar
●    Ana duvarlar
●    Asansörler
●    Merdivenler
●    Koridorlar
●    Taban ve tavanlar
●    Çatılar ve bacalar
●    Bahçe ve istinat duvarları
●    Sahanlıklar
●    Yapının tüm tamamlayıcı bölümleri


Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları


Deprem sigortası, yaptırılması devlet tarafından zorunlu kılınan bir sigorta türüdür ve fiyatları değişkendir. Bu sigorta türünün fiyatı belirlenirken Zorunlu Deprem Sigortası tarife ve talimatı göz önünde bulundurulur. Binanın bazı özelliklerine bakılarak bu sigortanın fiyatı belirlenir. Fiyatları etkileyen faktörleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:


●    Binanın yapı tipi
●    Binanın bulunduğu il ve ilçe
●    Binanın brüt yüz ölçümü
●    Binanın ruhsat yılı
●    Binanın kat sayısı
●    Binanın bulunduğu köy-bucak
●    Binanın bulunduğu mahalle


Yukarıda sayılan faktörlere göre değişiklik gösteren Zorunlu Deprem Sigortası fiyatları, sigorta şirketi ya da bankaya göre değişiklik göstermez. Devletin zorunlu kıldığı bir sigorta olduğu için fiyatlar bellidir. Yalnızca yukarıdaki faktörler fiyatları etkiler. Tabi ki bir de poliçenin kapsamı fiyatlar üzerinde etkilidir. Çünkü bu poliçenin kapsamını ek teminatlarla genişletebilirsiniz. Dolayısıyla poliçenize ekleteceğiniz teminatlar, fiyatları etkiler.


Her yıl düzenlenen DASK ücreti 2023 yılı için de belirlenmiştir. DASK; betonarme ve diğer yapı türleri olmak üzere iki farklı yapı çeşidi belirler. Bunlar metrekare bedeli üzerinden değerlendirilir. 2023 yılı betonarme yapılar için DASK sigortası bedeli 3.016 TL; diğer yapılar için ise 2.080 TL olarak belirlenmiştir.


Zorunlu Deprem Sigortası için Gerekli Belgeler


DASK için gerekli belgeler ve bilgiler olmadan bu sigortayı yaptıramazsınız. Dolayısıyla kuruma gitmeden önce mutlaka yanınızda bulundurmanız gereken evrakların neler olduğunu öğrenmelisiniz. Zorunlu Deprem Sigortası yaptırabilmek için mutlaka şu belgeleri ve bilgileri ilgili kuruma beyan etmelisiniz:


●    Kimlik bilgilerinizi içeren belge
●    Cep telefonu numaranız gibi iletişim bilgileriniz
●    İkamet ettiğiniz adres (UAVT kodu)
●    Deprem sigortası yaptırmak istediğiniz yerin adresi
●    Tapu bilgileri ve konutun metrekare cinsinden brüt yüzölçümü
●    Sigorta yaptırmak istediğiniz binanın inşa edildiği yıl ve yapı tipi
●    Binanın kat sayısı
●    Binanın mevcut hasar durumu
●    Konutun kullanım şekli (mesken, işyeri vs.)


Bu sayılan bilgiler dahilinde DASK yaptırma işleminin büyük bir kısmını halledebilirsiniz. Sigorta yaptırmak istediğiniz şirkete gidip bu belgeleri sunduğunuzda poliçenizi yaptırmaya hazır olursunuz. Poliçenizin teminatlarını, kapsamını ve limitlerini onlardan daha detaylı öğrenebilir ve ek teminatlar ile poliçenizin kapsamını genişletebilirsiniz.


DASK poliçe yenileme işlemi için ise dairenin brüt metrekaresini ve mevcut DASK poliçe numaranızı bilmeniz gerekir. Böylece önceki poliçe bilgilerinize kolayca ulaşarak yeni dönem poliçeniz için fiyat teklifi alabilirsiniz. Fiyat teklifi aldıktan sonra ise poliçe yenileme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bunun için ister direkt sigorta şirketine gidebilir isterseniz de online olarak işlemleri kolayca tamamlayabilirsiniz.


Deprem Sigortası Teklif Nasıl Alınır?


DASK sigortası yaptırma için sigorta şirketleri ya da bankaları tercih edebilirsiniz. Limitler ve ana teminatlar tüm kurumlar için aynı olduğundan fiyatlar konusunda herhangi bir değişiklik yoktur. Günümüzde çoğu sigorta şirketinin ve bankanın web sitesi aracılığıyla bu sigortayı online olarak yaptırmak mümkün hale gelmiştir. Özellikle zaman tasarrufu sağlayan bu işlem sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde deprem sigortanızı online olarak yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda web sitelerinden zorunlu deprem sigortası için fiyat teklifi alabilirsiniz. Bu web sitelerinde yer alan teminatları inceleyerek poliçenizin kapsamı ve limitleri ile ilgili de daha kolay karar verebilirsiniz.


Deprem sigortası yaptırma için online bir kanal kullanacaksanız, teklif alabilmeniz için sizden bazı bilgiler istenir. Eğer yeni bir poliçe alıyorsanız, adres koduna ve konut bilgilerine ihtiyacınız vardır. Yukarıda sayılan ve konuta ait olan bilgileri ve UAVT kodunu girdikten sonra deprem sigortası poliçesi ile ilgili teklif alabilirsiniz. UAVT kodunu öğrenmek için ise DASK’ın resmi web sitesini ya da e-Devlet`i kullanabilirsiniz. Bu web sitelerinde sizden istenen adres bilgilerini detaylı bir şekilde girdikten sonra UAVT koduna ulaşabilirsiniz. Bu kod ve diğer bilgiler ile online olarak deprem sigortası için teklif alabilir ve eğer isterseniz kolay bir şekilde bu sigortayı yaptırabilirsiniz.


Deprem Sigortası Nasıl Hesaplanır?


Zorunlu deprem sigortası ne kadar sorusu pek çok vatandaş tarafından sorulmaktadır. Bu sigorta türünün fiyatını hesaplamak için bazı bilgilere ihtiyaç vardır. Türkiye’nin 7 risk bölgesi ve 2 yapı tipi bazında hesaplama yapılır. Fiyatlar her sene güncellenir. DASK primlerinin hesabı yapılırken teminat tutarı ile tarife fiyatı çarpılır. Teminat tutarını bulmak için ise yapı tipine göre belirlenen metrekare birim fiyatı ile dairenin brüt metrekaresi çarpılır. Herhalükarda bina bedeli maksimum 640.000 TL olarak teminat verilir, bu limiti aşmaz. Çıkan sonuç deprem sigortası için ödenmesi gereken prim tutarını ifade eder. Ayrıca kat sayısına göre DASK sigorta bedeli için belli indirimler ya da sürprimler uygulanır. Kat sayısı hesaplanırken zemin katlar da dahil edilir; ancak zemin kat altındaki bodrum katlar dahil edilmez. Buna göre kat sayısı için DASK indirimleri şu şekildedir:


Kat Sayısı    İndirim / Sürprim
1 ila 3 arası kat    %10 indirim
4 ila 7 arası kat    İndirim ya da sürprim yok
8 ila 18 arası kat    %10 sürprim
19 ve üzeri katlar    %10 sürprim


Eğer poliçenizi yenileyecekseniz, DASK poliçe görüntüleme sayesinde poliçeniz ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz. Başlangıç ve bitiş tarihi, teminatlar ve limitler bu poliçede ayrıntılı bir şekilde yer alır. Bu sayede yenilenecek olan poliçeniz için yapmanız gereken ödemeyi görüntüleyebilirsiniz. Bunun için DASK resmi web sitesini veya e-Devlet kapısını kullanabilirsiniz. Yeni ZDS poliçesi yaptıracaksanız da sigorta teminatları, teminat limitleri ve konutunuz için ödemeniz gereken poliçe tutarlarını yine aynı adresler üzerinden öğrenebilirsiniz. En doğru bilgilere buralardan ulaştıktan sonra istediğiniz sigorta şirketinden zorunlu deprem sigortası yaptırabilirsiniz.


Siz de evinizi ya da iş yerinizi güvence altına almak istiyorsanız, online sigorta satış platformumuz olan Dijipol tercih ederek hızlı ve güvenli bir şekilde online zorunlu deprem sigortası yaptırma hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bu alandaki deneyimlerimiz ve Türkiye genelinde bulunan 180’den fazla şubemiz ile size özel profesyonel hizmetler sunuyoruz. Zorunlu deprem sigortası ihtiyacınız için istediğiniz yerden Dijipol web sitemize hemen ulaşabilir ve dakikalar içinde bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 

Anlaşmalı Zorunlu Deprem Sigortası İçin En İyilerden Seçin

Tüm Anlaşmalı Sigorta Firmalarını Gör

Zorunlu Deprem Sigortası Kampamı ve Teminatları

Zorunlu Deprem Sigortası Kapsamı ve Teminatlar

Zorunlu Deprem Sigortası Sıkça Sorulan Sorular

Devamını Gör