dijipol.com’a hoş geldiniz.

35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alarak size en uygun poliçeyi hemen yaptırabilirsiniz.

Bilgilerinizi kontrol etmeyi unutmayın!

Size en uygun teklifleri hazırlayabilmemiz için, bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

Size özel teklifleri hazırlamaya başlıyorum.

Tekliflerimiz ile birlikte size özel kampanya ve hediye çeki fırsatlarını incelemeyi unutmayın.

Cep Telefonu Sigortası TeklifiEn uygun fiyatı almak, indirimli fiyatları karşılaştırmak ve sigortanızı anında yaptırmak için bilgilerinizi girerek devam edin
Cep Telefonu Numarası
+90
TC Kimlik Numarası / Vergi Numarası
TC

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Adınız:
Soyadınız:
İl:
İlçe:
Meslek:(Düzenle)

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

IMEI No

Telefonundan *#06# tuşlayarak IMEI numaranı öğrenebilirsin.

Telefon Markası
Telefon Modeli
Garantisi var mı ?

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Yarım Asırdır Türkiye’nin En Güvenilir Sigorta Brokeri

Türkiye genelinde 180’in üzerinde şube, 450’nin üzerinde çalışanımızla Elektronik Ticarette TR-GO Güven Sertifikasıyla hizmet veriyoruz.

İhtiyacına Göre Sigortanı Belirle

Anketimize katılarak, ihtiyacın olan sigortanı belirle
sana özel indirimlerden faydalan!

7/24 Yanınızdayız

Cep Telefonu Sigortası

Telefon sigortası cep telefonunuzu garanti kapsamının dışında kalan arızalanma, hasar görme ve çalınma gibi durumlara karşı güvence altına alır. Bu tarz istenmeyen durumlarda cihazın tamiri ve maddi kayıpların telafi edilmesi için önceden telefon sigortalatma işlemini yapmış olmanız gerekir. Telefona kasko yaptırma sürecinde cep telefonu kaskosu yapan firmalar telefonunuza, taleplerinize ve bütçenize göre farklı cep kasko seçenekleri sunar. "Cep telefonu kasko yaptırmak istiyorum" dediğinizde tarafınıza iletilecek olan alternatiflerden dilediğinizi seçerek siz de başınıza gelebilecek talihsizliklere karşı tedbir olarak kaskolu telefon sahibi olabilirsiniz.


Telefon Kaskosu Nedir?


Telefonunuz düşüp camı kırıldığında, kullanıcıya bağlı diğer hasarlarda ve çalınma durumunda cihazın garantisi olsa da oluşan hasarların giderilmesi kullanıcıya ait bir sorumluluk haline gelir. Çünkü garanti, kullanıcı hatasını ve cihazdan kaynaklı olmayan durumlarda oluşan zararları kapsamaz. Böyle durumlarla karşılaştığınızda, tek başınıza tüm masraflarla baş etmek zorunda kalmayı istemiyorsanız, önceden cep telefonu kaskosu yaptırabilirsiniz. Cep telefonu sigortası, garantinin kapsamadığı durumları da kapsayarak kullanıcının telefonu ile alakalı olarak yaşadığı neredeyse her sorunda kullanıcının yanında olur. Hasarın giderilmesi ve maddi zararın karşılanması konusunda kullanıcının imdadına koşar.


Telefon Kaskosu Ne İşe Yarar?


Telefonunuz için kırılmaz cam filmi, telefon kabı, garanti gibi önlemlere güveniyor olabilirsiniz. Ancak bu önlemlerin yeterli olmadığı pek çok farklı sorunla karşılaşabilir;  telefonunuzla ilgili büyük bir maddi kayba uğrayabilirsiniz. Bu durumun önüne geçmek için telefona kasko yaptırmak, etkili bir çözümdür. Cep telefonunuzun sıvı ile temas etmesi, yüksek voltaja maruz kalması, çalınması gibi durumlarda cep telefon sigortası ile cihazı kaskolatmış olmak, kayıpların karşılanması açısından büyük bir kolaylık sağlar.


Cep Telefonu Sigortası Hesaplama


Cep telefon sigortası fiyatları söz konusu poliçenin sunduğu teminatlara, cihazın hasar geçmişine, markasına, modeline, yılına göre hesaplanır. Telefon kasko fiyatları aynı teminatlar çerçevesinde farklı cep telefonu sigortası yapan şirketler tarafından sunulan poliçelerde çeşitli aralıklarda yer alabilir. Ancak genel anlamda  belli sınırlar içinde hem zedelenmeye hem de çalınmaya karşı kullanılan telefon sigortası, cihazın cep telefonu sigorta işleminden önce oluşmuş, hali hazırdaki hasarlarına dair bir teminat sunmaz. Cep telefonu kaskosu fiyatları belirlenirken bu tarz teminatların yanı sıra en önemli konu cihazın özellikleridir. Eski model telefonların bozulma ve hasar alma ihtimali daha yüksek olduğu için o tarz telefonların sigorta bedeli daha yüksek; yeni model telefonların ise telefon sigortası fiyat aralığı daha düşük seviyelerde olabilir.  


Telefon Kaskosu Hangi Durumları Teminat Altına Alır?


Telefon sigortası yaptırırken seçtiğiniz poliçenin hangi durumları teminat altına aldığını dikkatli bir şekilde kontrol etmeniz gerekir. "Cep telefonu kasko yaptırmak istiyorum" diyorsanız, maksimum teminat ve en düşük fiyat özelliklerinin bir arada olduğu poliçelere öncelik vermeyi düşünebilirsiniz. Garanti dışındaki birçok durumu kapsayan telefon kasko neleri karşılar? diye  merak ediyor ve bu soruya net bir cevap almak istiyorsanız bu bilgilerden yararlanabilirsiniz:


"Telefon sigortası neleri kapsar?" sorusunu cevaplarken her poliçede %100 aynı maddelerin geçerli olması beklenmez. Ancak genel anlamda telefon kaskoları neleri kapsar, neleri kapsamaz belirlidir.


●    Yüksek voltaja maruz kalma
●    Batarya şişmesi
●    Kişisel ortamda yaşanan hırsızlık
●    Sıvı ile temas
●    Düşme, kırılma, bozulma
●    Ekran çatlaması/ kırılması
●    Telefon açılmaması
●    Hoparlör ve mikrofon çıkışlarındaki kullanıcı kaynaklı sorunlar (sesin gidip gelmemesi gibi)
●    Titreşim ile ilişkili sorunlar
●    Kameranın çalışmaması
●    Şebekenin hiç çekmemesi gibi sorunlar, "telefon kaskoları neleri kapsar?" sorusuna verilecek başlıca yanıtlar arasında yer alır.
En az "telefon kaskoları neleri kapsar?" sorusu kadar merak edilen diğer bir soru ise "cep telefonu sigortası neleri karşılamaz?" sorusudur. Cep telefonu kaskosu,
●    18 yaşından küçük birinin telefona verdiği hasar
●    Ev, ofis gibi kişisel alanların haricindeki kalabalık kamu alanlarında çalınan veya unutulan telefonlar
●    30 günü aşan sürede yurt dışındayken oluşan hasarlar
●    Kayıp cihazlar
●    Cihaz ile birlikte kullanılan diğer donanımlardaki (kulaklık, şarj aleti vb.) hasarlar, telefon kaskolarının sunduğu teminatlara dahil değildir.


Telefon Kaskosu Size Hangi Avantajları Sağlayacak?


Telefon kaskosunun en büyük avantajlarından birisi yeni alınmış bir telefon için beklenmedik bir kaza sonucunda yüklü tamir masraflarına girmekten korunmaktır. Aldığınız telefon sıfır olmasa da, yani ikinci el bir telefon almış olsanız da cep telefonuna kasko yaptırmak gibi bir hakkınız vardır. Aldığınız telefonun eskiden bir sigortası olup olmadığını anlamak için kasko sorgulama telefon hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Kullanılmışlık durumu göz önünde bulundurulduğunda hasar almaya daha müsait olan ikinci el bir cep telefonuna kasko yaptırmak, hiç beklemediğiniz bir anda sizi sıkıntıya sokabilecek masrafların sigorta şirketine bırakılması açısından son derece avantajlıdır.


Cep Telefonu Kasko Şirketleri Nelerdir, Nerelerde Yapılır?


"Telefonumu sigortalatmak istiyorum" dediğiniz anda ilk yapmanız gereken şey cep telefonu sigortası yapan firmalar ile iletişime geçip fiyat teklifleri almaktır. Cep telefonu kaskosu fiyatları firma, teminat ve cihaz bilgilerine göre değişeceğinden size en çok uyan telefon kaskosu ne kadar, ancak bütün teklifleri bir araya getirip birbiriyle karşılaştırdığınızda belirleyebilirsiniz. Sigorta şirketlerinin bir çoğu konut, araç sigortası için farklı poliçe seçenekleri sunduğu gibi telefon kaskosu için de çeşitli alternatiflere sahiptir. "Telefona kasko nasıl yapılır?" diye düşünüyorsanız hemen sigorta şirketlerinin istediği kişisel bilgilerinizi ve cihazın marka, model vb. bilgilerini teklif formuna girerek farklı cep telefonu kaskosu fiyatları ile hazırlanmış poliçe seçeneklerine ulaşabilirsiniz.


İkinci el telefonunuzu sigortalatmak için ise telefon kasko sorgulama işlemini yapıp cihazın mevcut bir sigortasının olup olmadığını öğrendikten sonra işlemlere başlayabilirsiniz. Cep telefonu sigorta fiyatları bir senelik sözleşme üzerinden verilir. "Telefon sigortası ne kadar geçerli?" diye merak edenler için bu sürenin 1 yıl olduğunu belirtmekte fayda vardır. Telefon kaskosu iptal edilir mi diye merak ediyorsanız, sözleşme süresince (1 yıl) cihazda 2 kere hasar oluştuysa veya 1 kere tam zayi durumuna düşüldüyse sözleşme otomatik olarak feshedilebilir. İnternet üzerinden alacağınız tekliflerle dijital bir şekilde sigorta şirketlerinden alabileceğiniz telefon kaskosu size mail ile gönderilir. Satın alma işlemini tamamladıktan sonra cep telefonu kasko sorgulama sayesinde poliçenizin kontrolünü internet ortamında gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonu kaskosu fiyatları teklif aldığınız zaman dilimine özel olarak hazırlanır. Aldığınız teklifin geçerlilik süresi sigorta şirketi tarafından belirtilir. Üstünden belli bir zaman geçtikten sonra sigorta şirketleri yeni bir teklif oluşturarak güncel fiyatı belirleyebilir.


Güncel telefon kasko fiyatları 2023 yılı için hazırlanan poliçeler ve sigorta tekliflerinde güncel ekonomik kriterlere bağlı olarak belirlenir. Kullanılamaz hale gelen cihazlar için merak edilen bir başka konu ise "Telefon kaskosu yeni telefon verir mi?" sorusunun cevabıdır. Sigorta şirketlerinin birçoğunda cihazınızın hasarı giderilene kadar size ikame telefon verilir. Hasar süresi bittiğinde bu telefon geri alınır. Ancak diğer kriterlerde olduğu gibi bu da poliçelerin kapsadığı teminatlara göre değişkenlik gösterir. Ürünün tamamen hasarlanması sonucu kullanılamaz hale gelmesi ve ikamesinin gerekmesi halinde cihazın piyasa rayiç bedelinin %30'u oranındaki muafiyet tutarının sigortalıdan tahsil edilmesi karşılığında, eşdeğer (Toplam sigorta bedelini ve cihazın ikinci el rayiç değerini aşmayan kıymette yeni veya yenilenmiş) bir cihaz ile ikame edilmesini, cihazın bulunduğu kapalı ortamdan (sigortalının ikametinden, işyerinden veya kilitli aracından) fiziki kuvvet uygulanarak zorlama yolu ile yapılan hırsızlıklar sonucu çalınması halinde, cihazın piyasa rayiç bedelinin  %30'u oranındaki muafiyet bedelinin sigortalıdan eşdeğer (Toplam sigorta bedelini ve cihazın ikinci el rayiç değerini aşmayan kıymette yeni veya yenilenmiş) bir cihaz ile ikame edilmesini Elektronik Cihaz Sigortası Türk Genel Şartları’nda belirtilen şartlar dahilinde sağlar. Telefonunuzu sigortalatmak istediğinizde farklı firmalardan alacağınız kasko tekliflerini karşılaştırırken sadece fiyatı değil, teminatları da dikkatli bir şekilde karşılaştırarak değerlendirmenizde fayda vardır. Yarım asırlık tecrübemiz ve 180’den fazla şubemizle telefon sigortalatma işlemlerinizde her zaman yanınızdayız. Web sitemizden kendinize uygun telefon kaskosu seçeneği için fiyat alabilir; telefon sigortalatma işlemini kolayca tamamlayabilirsiniz.

 

Anlaşmalı Cep Telefonu Sigortası İçin En İyilerden Seçin

Tüm Anlaşmalı Sigorta Firmalarını Gör

Cep Telefonu Sigortası Kapsam ve Teminatları

Cep Telefonu Sigortası Kapsamı ve Teminatlar