dijipol.com’a hoş geldiniz.

35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alarak size en uygun poliçeyi hemen yaptırabilirsiniz.

Bilgilerinizi kontrol etmeyi unutmayın!

Size en uygun teklifleri hazırlayabilmemiz için, bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun.

Ruhsatınız yanınızda değilse üzülmeyin!

E-devlet sistemi üzerinden güvenli ve kolay bir şekilde ruhsat belge seri numaranıza ulaşabilirsiniz.

Size özel teklifleri hazırlamaya başlıyorum.

Tekliflerimiz ile birlikte size özel kampanya ve hediye çeki fırsatlarını incelemeyi unutmayın.

Kasko Sigortası TeklifiEn uygun fiyatı almak, indirimli fiyatları karşılaştırmak ve sigortanızı anında yaptırmak için bilgilerinizi girerek devam edin
Ruhsat QR Kodu Hızlı Teklif Al
Araç Plaka No
TR
Cep Telefonu Numarası
+90
TC Kimlik Numarası / Vergi Numarası
TC

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Adınız:
Soyadınız:
İl:
İlçe:
Meslek:(Düzenle)
Meslek indirimi avantajından yararlanmak için mesleğinizi doğru girmelisiniz.

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Ruhsat Belge Seri Numaranızı Biliyor musunuz?
Ruhsatınız yanınızda değilse E-devlet üzerinden buraya tıklayarak Tescil Belge Seri Numaranızı öğrenebilirsiniz.
E-devlet şifreniz yoksa bankaların internet şubeleri aracılığı ile buraya tıklayarak e-devlete giriş yapabilirsiniz.

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki kayıtlı araç bilgileriniz aşağıdaki gibidir. Lütfen doğruluğunu kontrol ettikten sonra işleme devam ediniz.
. Basamak hasarsızlık indirim kademeniz bulunmaktadır. Bu konuda bilgi almak için buraya tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.
Düzenle

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Aracınız Engelli Aracı mı ?
Aracınızda LPG (varsa) orjinal mi ?
Sigortalamak İstediğiniz Araç Aksesuarı var mı ?

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Yarım Asırdır Türkiye’nin En Güvenilir Sigorta Brokeri

Türkiye genelinde 180’in üzerinde şube, 450’nin üzerinde çalışanımızla Elektronik Ticarette TR-GO Güven Sertifikasıyla hizmet veriyoruz.

İhtiyacına Göre Sigortanı Belirle

Anketimize katılarak, ihtiyacın olan sigortanı belirle
sana özel indirimlerden faydalan!

7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortası

Bir araç sahibi olarak trafikte ve günlük hayatta kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Neyse ki kasko sigortası sayesinde bu sürprizlerin neden olduğu zararları karşılamanız mümkün! En uygun kasko poliçelerini inceleyerek aracınız için ihtiyaç duyacağınız teminatlara göz atabilir, hasarsızlık indirimi sayesinde daha düşük kasko ücreti ödeyerek aracınızı daha rahat ve ferah bir şekilde kullanabilirsiniz. Hemen kasko sigortası hakkında daha fazla bilgi edinin ve aracınız için kasko teklif formunu doldurun!


Kasko Sigortası Nedir?


“Kasko nedir?” sorusu pek çok araç sahibi tarafından sıkça merak edilir. Kasko sigortası; aracınıza sizin ya da 3. şahısların vermesi muhtemel zararları karşılayan, poliçe şartlarına uygun olarak ek hizmetler sunabilen bir riziko poliçesidir. Zorunlu Trafik Sigortası ile sıkça karıştırılan araç kaskosu, araçlar için farklı teminatları kapsar. Kasko ve trafik sigortası arasındaki en önemli farklardan biri, trafik sigortasının Türkiye Cumhuriyeti kapsamında trafiğe çıkan tüm araçlar için zorunlu olmasına rağmen, araç kasko sigortalarının zorunlu olmayışıdır. Ayrıca zorunlu trafik sigortası yalnızca karşı tarafın zararlarını karşılamaya yönelik iken kasko, kendi aracınızın karşılaşabileceği pek çok tehlikeyi ve kazayı içine alan teminatlara sahip avantajlı bir sigorta poliçesidir.


Bir araç satın alma sürecinde, almayı düşündüğümüz aracın kasko fiyatının ne olacağını merak ederiz. Kasko fiyat hesaplaması, aracın ve araç sahibinin verilerine göre farklılık göstermektedir. Araç kasko fiyatları hesaplanırken öncelikli olarak aracın marka, model, üretim yılı gibi değişkenleri dikkate alınır. Fakat bu da yeterli değildir. Araç sahibinin kaza geçmişi, aracın bulunduğu il, aracın rayiç bedeli gibi kriterler de kasko sigortasının primini belirlemede önemli rol oynarlar.
Kasko primi; sigortalının demografik bilgileri ve hasar geçmişi ile aracın rayiç sigorta bedeli ve teknik özelliklerine bağlı olarak değişir. Araç kasko fiyatı öğrenmek için plaka, cep telefonu ve TC kimlik numarası/vergi numarası bilgilerinizi belirterek “Kasko teklifi al” seçeneğine tıklayabilirsiniz.


Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?


Kasko sigortalarının teminat koşulları poliçe çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Ancak yaygın olarak tüm kaskolar, sigorta sahiplerinin aracını farklı risklere karşı güvence altına alır. Güvence altına alınan başlıca riskleri şu şekilde sıralayabiliriz:


●    Sigortalı aracın motorlu/motorsuz başka bir araç ile çarpışması


●    Aracın üçüncü şahıslar tarafından zarar uğraması, araç içindeki aksesuarların veya aracın çalınması durumundaki maddi zararlar kasko sigortası tarafından teminat altına alınır


●    Sigortalı aracın zarar görmesine neden olan ve kullanıcıdan bağımsız şekilde gerçekleşen yangın


●    Sigortalı aracın 3. şahıslar tarafından çalınması veya buna teşebbüs edilmesi


Bu teminat kapsamı, ana kasko olarak da adlandırılan poliçelerin hemen hepsinde yer alan standart maddelerdir. Ancak işinizi şansa bırakmamak ve aracınızı daha fazla riske karşı koruma altına almak isterseniz, farklı kasko poliçelerini inceleyebilir ve size en uygun olanı tercih ederek kasko teklifi alabilirsiniz.

 

Elektrikli Araç Sigortası (E-Kasko) Nedir?


Elektrikli araç sigortası veya yaygın olarak bilinen adıya e-kasko, elektrikli araç sahipleri için tasarlanmış bir sigorta türüdür. Elektrikli araçlar, geleneksel içten yanmalı motorlu araçlardan farklı olarak özel ihtiyaçlar ve riskler taşır. E-kasko, bu özel gereksinimleri karşılamak için hazırlanmıştır.

E-kasko, elektrikli aracınızın fiziksel hasarlarını kapsar. Bunlar; aracınıza çarpma, çizilme veya hırsızlık gibi durumları içerir. Sadece bu kadarıyla kalmayarak batarya hasarlarına veya değer kaybına karşı da koruma sağlar. Elektrikli araçların en değerli bileşeni olan bataryalar, yüksek maliyetli olabilir. Bu nedenle bu tür bir teminat önemlidir.

Bununla birlikte elektrikli araç kaskosu, şarj kaynaklı risklere karşı da koruma sunar. Şarj dolum hizmetleri, elektrikli aracınızın enerji ihtiyacını karşılamak için gerektiğinde acil olarak yardım almanızı sağlar. E-kasko, elektrikli araç sahiplerine beklenmedik durumlarla başa çıkmaları için mali güvence sunar. Elektrikli aracınızı korurken güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanıza yardımcı olur.


Elektrikli Araç Sigortası (E-Kasko) Teminatları Nelerdir?


Elektrikli araç sigortası, çeşitli teminatları içerir. Bu teminatlar, elektrikli aracınızı çeşitli risklere karşı korur. Söz konusu teminatlar şu şekilde sıralanabilir: 


●    Fiziksel Hasar Teminatı: E-kasko, aracınıza fiziksel hasar gelmesi durumunda onarımları veya değer kaybını karşılar. Bu güvence; kaza, çarpma veya çizilme gibi durumları içerir.


●    Batarya Teminatı: Elektrikli aracınızın bataryasının hasar görmesi veya değer kaybetmesi durumunda mali koruma sağlar. Bataryalar, elektrikli araçlar için kritik bir bileşendir ve sağlıklı çalışması önemlidir.


●    Şarj Dolum Hizmetleri: Elektrikli aracınızın şarjı biterse veya şarj cihazlarına erişim sorunu yaşarsanız, acil şarj dolum hizmetleri sunulur. Bu teminatla, yolda kalma endişesi olmadan seyahat edebilirsiniz.


●    Yol Yardımı: Yolda kalma, arıza veya kaza durumlarında çekici hizmeti ve destek sağlanır. Böylelikle sürücülere acil durumda yardımcı olunur.


●    Hırsızlık ve Çalınma Teminatı: Elektrikli aracınızın çalınması veya hasara uğraması durumunda mali koruma sağlar. Aracınız potansiyel risklere karşı güvende olur. 


●    Trafik Sigortası Ek Teminatları: Bölgesel koşullara göre trafik sigortası ek teminatlarını içerebilir. Özel trafik sigortası gereksinimlerinizi karşılamak için bu teminatlardan yararlanabilirsiniz.
E-kasko, elektrikli araç sahiplerinin güvende hissetmelerini ve çeşitli risklere karşı hazırlıklı olmalarını sağlar. Bu teminatlar, her elektrikli aracın özel ihtiyaçlarına ve kullanım alışkanlıklarına göre uyarlanabilir.


Kasko Sigortası Avantajları


Araç kasko poliçeleri, araç sahiplerinin karşılaşabilecekleri pek çok soruna karşı geniş teminatlar sunar. Poliçe türüne göre değişmekle birlikte bu teminatlar beşeri hasarlardan doğal afetlere ve çevresel koşullara kadar pek çok maddeyi kapsar. Kaskosuz araçların ağır hasar görmesi ve çalınması gibi durumlar, araç sahiplerini altından kalkamayacakları bir maddi yükün altına sokabilir. Ancak kasko sigortası yapılan bir aracın buna benzer durumlar yaşaması halinde araç sahibinin teminat kapsamındaki zararları karşılanır. Bu yönüyle kasko, hatanın sizde ait olmasında dahi size sahip çıkarak ve aracınızın masraflarını ödeyerek size ekonomik olarak avantaj sağlar.


Kasko Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?


Kasko sigorta fiyatları, araçlara ve araç sahiplerine göre değişiklik gösterir. Kasko poliçe tutarı belirlenirken de araç modeli, üretim yılı ve aracın anlık durumu gibi pek çok bilgi, teminat kapsamını ve poliçe bedelini direkt olarak etkileyen faktörlerin başında gelir. Ayrıca araç sahibinin trafik sicili de poliçe bedelinin belirlenmesinde büyük bir rol oynar. Hasarsızlık indirimi olarak adlandırılan kavram, kasko sigorta poliçesi bulunan araç sahiplerinin 1 poliçe dönemini hasarsız olarak tanımlayarak elde ettikleri bir indirimdir. Bu araç sahipleri poliçelerini yeniletirken en uygun kasko fiyatları için hak kazanır. Bu sayede araçlarını çok daha uygun maliyetli olarak teminat altına alabilirler. Kısacası bir önceki poliçe sürecinde aracınızın hasar almaması, bir sonraki kaskonuzda sizin için avantajlı fiyatlar sunabilir.


Genel Şartlarına göre Kasko Çeşitleri

 

Kasko poliçesinde yer alan teminatlar, sürücülerin bütçesine ve taleplerine göre şekillenebilir. Ancak temel olarak belli teminatların yer aldığı 4 kasko çeşidi vardır.

 

Mini (Dar) Kasko

 

Mini/dar kasko olarak adlandırılan sigorta poliçesi, araç sahiplerinin faydalanabileceği en uygun fiyatlı kasko çeşitlerinin başında yer alır. Dar kasko, genellikle ana teminat kapsamındaki zararların bir kısmını karşılar. Bazı kasko poliçelerinde bu teminatlar sigorta şirketi ve araç sahibi tarafından seçilebilir. Araçlarını belirli risklere karşı koruma altına almak ve hesaplı bir kasko poliçesine sahip olmak isteyen araç sahipleri dar kaskoyu tercih edebilir

 

Mini (Dar) Kaskonun Avantajları Nelerdir?

 

Dar kaskonun en büyük avantajı diğer kasko ürünlerine kıyasla daha uygun fiyatlı olmasıdır.

 

Mini (Dar) kasko,ana teminatların bir kısmını kapsamaktadır. Hangi ana teminatları kapsadığı sigorta şirketinin ürününe göre değişkenlik göstermektedir. Kimi mini kasko ürününde sadece çarpma ve çarpılma teminatları varken kiminde hırsızlık da dahil olabilir. Tek bir dar kasko kapsamı yoktur ama diğer kasko ürünlerine kıyasla teminat limitlerinin daha kısıtlı olduğunu söylemek mümkündür.

 

Dar kasko yaptıracağınız araç eğer hasarsız ise hasarsızlık indirimi avantajından da yararlanabilirsiniz. Dar kasko paketlerine eklenebilen teminatlar sayesinde mini onarım hizmeti gibi sahip olabilirsiniz. Ayrıca poliçeye dahil edilebilen ihtiyari mali mesuliyet, acil sağlık hizmeti sayesinde tıbbı danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 

Standart Kasko

 

Standart kasko olarak da adlandırılan bu sigorta poliçesi, yukarıda da belirtilen ana teminat maddelerinin tümünü kapsar. Araç sahiplerini çarpma, yangın, hırsızlık gibi tehlikelere karşı koruma altına alan bu kasko çeşidi, en sık karşılaşılan kaza ve zararların çoğunu kapsar.

 

Genişletilmiş Kasko

 

Genişletilmiş kasko temel teminat koşullarına ek olarak araç sahiplerine farklı senaryolara karşı güvence sağlayan bir kasko çeşididir. Dar ve temel kasko çeşitlerine kıyasla genellikle daha yüksek bir ücretlendirmeye sahip olsa da aracın karşılaşabileceği pek çok doğal ve beşeri zararları teminat altına alır. Bu zararlar arasında şuna benzer durumlar yer alabilir:

 

●    Kar, dolu ve çamur yağışlarından oluşabilecek zararlar

 

●    Araç içinde yer alan teminat kapsamında belirtilmiş kişisel eşyaların 3. taraf şahıslar tarafından çalınması ya da gasp edilmesi

 

●    Aracın kaybolması veya çalınması gibi durumlarda arama ve geri getirme gibi masraflar

 

●    Teminat kapsamında belirtilmiş bazı kullanıcı hatasından kaynaklı sorun ve hasarlar

 

Tam Kasko

 

Adından da anlaşılacağı üzere tam kasko poliçeleri, araç üzerinde tam bir koruma sağlamak isteyen araç sahipleri için idealdir. Tam kasko, ana teminat koşullarına ek olarak neredeyse tüm hasar ve sorunlara karşı güvence sağlar. Tam kasko geniş bir koruma paketi sunduğundan, fiyatlandırma olarak en maliyetli kasko sigorta çeşidi olarak bilinir. Ancak bu bedel, araç sahiplerini karşılaşabilecekleri hemen hemen tüm sorunlara ve risklere karşı güvence altına alır. Bu sebeple araçlarını gönül rahatlığıyla kullanmak isteyen araç sahipleri araçları için tam kasko sigortasını tercih edebilir.

 

Pert Kasko

 

Pert kasko, daha önce kazaya karışmış ve en az %70 oranda hasar alarak pert kaydı oluşmuş kaza geçmişi olan araçlar için yapılan bir kasko poliçesidir. Poliçe ana teminatları kapsamında yer alan çarpışma, çarpma, devrilme, düşme, yuvarlanma ve yanma sonucu araçta onarılamayacak ağır hasar oluşması veya çalınması gibi büyük risklere karşı aracınızı güvence altına alır.


Siz de aracınızı güvence altına almak için bizi tercih edebilir, online kasko hizmetimiz sayesinde kısa sürede aracınızın kasko sigortasını yaptırabilirsiniz. Yarım asırlık tecrübemiz ve Türkiye genelindeki 180 şubemiz ile araç kaskosu ve diğer sigorta hizmetlerinde tüm müşterilerimize profesyonel hizmet deneyimi sunuyoruz. Hemen şimdi, web sitemizden size en uygun poliçelerimizi inceleyerek teklif alın, aracınızı kaza ve risklere karşı Dijipol güvencesi ile koruyun.
 

 

Anlaşmalı Kasko Sigortası İçin En İyilerden Seçin

Tüm Anlaşmalı Sigorta Firmalarını Gör

Kasko Sigortası Ek Teminatları

Kasko Sigortası Ana Teminatları

Kasko İndirimleri

Kasko Sigortası Kapsamı ve Teminatlar

Kasko Sigortası Sıkça Sorulan Sorular

Devamını Gör