Yarım Asırdır Türkiye’nin En Güvenilir Sigorta Brokeri

Türkiye genelinde 180’in üzerinde şube, 450’nin üzerinde çalışanımızla Elektronik Ticarette TR-GO Güven Sertifikasıyla hizmet veriyoruz.

İhtiyacına Göre Sigortanı Belirle

Anketimize katılarak, ihtiyacın olan sigortanı belirle
sana özel indirimlerden faydalan!

7/24 Yanınızdayız

NN Hayat Emeklilik

NN Hayat ve Emeklilik, ağırlıklı olarak Avrupa'da olmak üzere 20 ülkede kuvvetli varlığa ve 175 yıldan fazla köklü bir mirasa sahip sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group bünyesinde varlığını göstermektedir. Türkiye’deki tarihçesi ise; 4 Aralık 2008 tarihinde Ing Grubu’nun, OYAK Emeklilik’e ait tüm hisseleri satın almasıyla başlamıştır.

NN Group

NN Group, Japonya'da dahil olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde faaliyette bulunan, bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketidir.

Günya genelinde yaklaşık 15.000 çalışanı ile sayısı 18 000 000 müşteriye, emeklilik, sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sağlamaktadır. Ing Institution’un sigortacılık ve yatırım yönetimi iş kollarını oluşturan Nationalenederlanden, Ing İnsurance Europe, Ing Existence Japan ve Ing Funding Control şirketleri, 1 Mart 2014 itibarı ile NN Group Nv çatısı altında toplanmıştır. NN Organization bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olarak, hayat ve hayat dışı sigorta ürünlerinde Hollanda ilk sırada olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri ve Japonya’da hayat ve emeklilik ürünlerinde kuvvetli bir konuma sahiptir.

NN Group, 2 Temmuz 2014 tarihinde Nn Borsa Kodu ile Euronext Amsterdam borsasında işleme açılmış ve bağımsız bir firma olarak hizmet vermeye başlamıştır. 14 Nisan 2016 tarihinde Ing, Nn Organization’taki kalan hisselerini satmaya karar vermiştir. 27 Aralık 2016 tarihi itibarıyla NN Institution’un Hollanda'da ve Delta Lioyd Yönetim Kurulu’nun Belçika’daki faaliyetlerini birleştirmesi konusundaki teklifte anlaşılmıştır ve 12 Nisan 2017 tarihinde Delta Lioyd'u devralma işlemi tamamlanmıştır.

 

NN Hayat Emeklilik BES İçin Nasıl Hak Kazanılır?

Kişiler, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne giriş tarihin itibaren en az on yıl sistemde bulunmak koşuluyla ve 56 yaşınızı tamamladıktan sonra emekliliğe hak kazanır.

Birden fazla emeklilik protokolünüz bulunması durumunda, tüm protokollerden emekliliğe hak kazanmanız için en az birinden bu hakkı kazanmanız yeterlidir. Emeklilik hakkını elde ettiğiniz tarih itibariyle yürürlükte bulunan protokollerinizin bulunduğu firmalardan birine talepte bulunarak ve diğer protokollerinize ilişkin hesaplarınızı istekte bulunduğunuz zaman şirketteki protokolünüze ilişkin hesapları ile birleştirmek sureti ile emeklilik hakkını kullanabilirsiniz. Başvurunuzu oluşturduğunuz şirket, hesap birleştirme işlemlerinizi, diğer şirketlerdeki hesaplarınıza ilişkin olarak düzenleyici kuruluş olan Emeklilik Gözetim Merkezi’nden alacağı bilgiye göre yürütür. Emeklilik protokol süresi içinde katkı payı ödemesine ara verebilirsiniz.