dijipol.com’a hoş geldiniz.

35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alarak size en uygun poliçeyi hemen yaptırabilirsiniz.

Size özel teklifleri hazırlamaya başlıyorum.

Tekliflerimiz ile birlikte size özel kampanya ve hediye çeki fırsatlarını incelemeyi unutmayın.

Yabancı Sağlık Sigortası TeklifiEn uygun fiyatı almak, indirimli fiyatları karşılaştırmak ve sigortanızı anında yaptırmak için bilgilerinizi girerek devam edin
Adınız
Soyadınız
Cep Telefonu Numarası
+90

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Pasaport No / Kimlik No
Poliçe Başlangıç Tarihi
Doğum Tarihiniz
Cinsiyetiniz
Uyruk
Doğum Yeri

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

il
ilçe
Mahalle
Sokak
Cadde
Bina No
Kapı no

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere,

Aydınlatma Metni

’nden ulaşabilirsiniz.

Yarım Asırdır Türkiye’nin En Güvenilir Sigorta Brokeri

Türkiye genelinde 180’in üzerinde şube, 450’nin üzerinde çalışanımızla Elektronik Ticarette TR-GO Güven Sertifikasıyla hizmet veriyoruz.

İhtiyacına Göre Sigortanı Belirle

Anketimize katılarak, ihtiyacın olan sigortanı belirle
sana özel indirimlerden faydalan!

7/24 Yanınızdayız

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası için 35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alın! Dijipol.com’un avantajlı sağlık sigortası fiyatlarından ve kampanyalarımızdan yararlanın.


Türk vatandaşı olmayan ve Türkiye’de ikamet etmek için izin almaya gelen yabancı uyruklu vatandaşların yabancı sağlık sigortası yaptırma şartı vardır. Yabancı kişilerin Türkiye’de bulundukları süre boyunca sağlık hizmetlerine kolayca ulaşabilmelerini sağlayan bu sigorta, acil bir hastalık ve kaza durumunda da masrafları güvence altına alır. Yabancı uyruklu vatandaşlar, Türkiye’de kaldıkları süre boyunca bu sigortaya sahip olmak zorundadır. Yani oturum izni alabilmek için yabancı sağlık sigortası bir zorunluluktur. Bu sigortayı yaptırmadan Türkiye’de ikamet etme izni alınamaz.


Yabancı Sağlık Sigortası Nedir?


Türkiye’de 1 yıl üzeri kalacak olan yabancı uyruklu kişiler, yabancı sağlık sigortası yaptırarak oturma izni alabilir. Türkiye vatandaşlığı olmayan yabancılar için sağlık sigortası zorunlu bir sigorta türüdür. Hem ikamet izni alabilmek hem de Türkiye’de bulundukları süre boyunca sağlıklarını güvence altına almak için yabancıların bu sigorta türünü yaptırması gerekir. Yabancılara özel sağlık sigortası pek çok avantaja sahiptir. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:


●    Türkiye’de ikamet etme başvurusunda bulunan yabancıların; yabancı sağlık sigortasına sahip olması zorunludur. Bu sigorta sayesinde Türkiye’de kaldıkları süre boyunca sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler.


●    1 ya da 2 yıllık olarak poliçe düzenlenebilir.


●    Kaza ve hastalık gibi acil durumlarda hastaneye ulaşım ve tedavi giderleri karşılanır.


●    Pek çok ciddi hastalığın tedavisi güvence altına alınır.


●    Bu sigorta sayesinde yabancılar, Türkiye’nin herhangi bir şehrinde sağlık hizmeti alabilir.


●    Sigorta şirketleri, kredi kartları ile ödeme kolaylığı sağlar.


●    Kemoterapi, radyoterapi, ilaç ve diyaliz giderleri de yabancı uyruklu sağlık sigortası tarafından belirli bir bekleme süresinden sonra karşılanır.


Yabancılar için Sağlık Sigortası Fiyatları


Yabancılara sağlık sigortası fiyatları; pek çok faktöre göre değişiklik gösterir. Fiyatlar belirlenirken kişinin cinsiyeti, yaşı, mevcut sağlık durumu, hastalık geçmişi, medeni hali gibi kriterler göz önünde bulundurulur. Aynı zamanda özel bir sigorta türü olduğu için sigorta şirketlerine göre de bu sigorta türünün fiyatında farklılık olabilir. Ancak zorunlu ve Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancıların alması gereken bir sigorta olduğundan dolayı uygun fiyatlı olduğu söylenebilir.


Yabancı sağlık sigortası fiyatları üzerinde en etkili faktörlerden biri yaştır. Yaş ilerledikçe poliçe fiyatında yükselme görülebilir. Kişinin hangi hastalıkları olduğu da önemli bir detaydır. Sağlıklı bir yabancı ile ciddi hastalıklara sahip bir yabancı için sunulan sigorta ücreti aynı değildir. Çünkü bu kişilerin tahmini sağlık giderleri birbirinden farklı olacaktır. Ayrıca her yıl yapılan güncellemeler de bu sigortanın fiyatının belirlenmesinde etkilidir. Yabancı uyruklu sigorta fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek için direkt sigorta şirketine başvuruda bulunarak kesin fiyat öğrenebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi vererek size özel sunulan fiyat teklifini alabilirsiniz. Farklı fiyat tekliflerinden bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.


Yabancı Sağlık Sigortasını Kimler Kullanabilir?


Türkiye’de ikamet etmek isteyen tüm yabancı uyruklu vatandaşlar, yabancılar için özel sağlık sigortası yaptırabilir. Zaten Türkiye’de oturum izni almak ya da okumak için bu sigorta zorunludur. Ancak bu sigortayı yaptırması gereken yabancılar, Türkiye’de 1 yıldan uzun süre kalacak olan yabancılardır. Buna göre 1 yıllık ya da 2 yıllık olacak şekilde poliçe düzenlenebilir. Ancak poliçe süresi dolduktan sonra yenilenmesi gerekir. Yabancı sağlık sigortası yaptırmanın şartları ise sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilir.


Yabancılar için sigorta uygulamasından kimlerin yararlanabileceği merak edilen bir konudur. Özellikle de sigortalının aile fertlerinin bu sigorta kapsamında olup olmadığı araştırılmaktadır. Eğer poliçeye, sigortalının eşi ve 18 yaşından küçük çocukları eklenirse, bu sigortadan faydalanabilirler. Ancak bazı istisnalar vardır. Tüm aile olarak Türkiye’de oturum izni almak istiyorsanız, aile bireylerinizin hepsini kapsayan bir yabancı uyruklu sigorta yaptırmalısınız. Bu sayede Türkiye’de yaşadığınız süre boyunca ailecek sağlık hizmetlerinden yararlanma imkanı elde edebilirsiniz. Sigorta şirketlerine, ailenizin tamamını kapsayan bir poliçe istediğinizi söyleyerek bu sigorta türü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Yabancı Sağlık Sigortası ile Alakalı Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?


Türkiye’de sağlık sigortası yabancılar için zorunlu bir uygulamadır. Özellikle 1 yıldan daha uzun süre Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancıların oturum izni alabilmesi için sigorta şarttır. Genellikle sigorta şirketleri, yabancı sağlık sigortasını 1 yıllık poliçeler şeklinde düzenler. Eğer yabancı uyruklu kişi, poliçe sona erdikten sonra Türkiye’de kalmaya devam edecekse, poliçeyi yeniletmesi gerekir. Direkt 2 yıllık poliçe şeklinde de yabancı sağlık sigortası düzenlenebilir. Önemli olan yabancı uyruklu kişinin Türkiye’ye geldiğinde kalacağı ilk 1 yıllık sürenin sigorta kapsamında olmasıdır. Sonraki süreçte Türkiye’de kalmaya devam edilecekse poliçe yenileme yapılabilir.


Türkiye’de ikamet edecek yabancılar için bu sigorta türünün zorunlu olduğunu söyledik. Ancak bu konuda bir istisna da vardır. Yurt dışında ikamet eden Türkiye vatandaşlarının yanı sıra mavi kart sahiplerinin yabancı sağlık sigortası yaptırma zorunluluğu yoktur. Ayrıca yabancı uyruklu kişiler Türkiye’de bulundukları sürede bir işte SGK’li olarak çalışmaya başlarsa, yabancı sağlık sigortalarını iptal ettirme hakkına sahip olurlar. Ayrıca belli bir süre sonra yabancılar, özel sağlık sigortası da yaptırabilir. Öncelikle oturum izni almak için yabancı sağlık sigortası yaptırmaları istenir. Oturum izni aldıktan sonra ise yabancılar, tıpkı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi özel sağlık sigortası yaptırarak Türkiye’de sağlık hizmetlerinden daha geniş kapsamlı ve avantajlı bir şekilde faydalanabilir.


Yabancıların Sağlık Sigortası Hangi Teminatları Kapsar?


Yabancı uyruklular için sağlık sigortası oldukça geniş kapsamlıdır. Pek çok sağlık hizmetini kapsayan ana teminatlar sayesinde yabancı uyruklu kişiler, Türkiye’de sağlıklarını güvence altına alabilirler. Yabancılar için sağlık sigortasının teminatları da Türkiye vatandaşlarına sunulan sigortalarda olduğu gibi ayakta tedavi ile yatarak tedavi olmak üzere ikiye ayrılır. Ayakta tedavi 24 saati aşmayan ve hastanede yatmayı gerektirmeyen durumlarda kullanılır. Ayakta tedavi teminatları arasında şunlar yer alır:


●    Doktor muayenesi
●    Fizik tedavi
●    İlaçlar
●    Tahliller
●    Tanı için yapılan testler
●    Laboratuvar maliyetleri
●    Röntgen
●    Endoskopi, MR, radyografik görüntüler


24 saatten uzun süre hastanede kalmayı ve yatışı gerektiren durumlarda ise yabancı sigorta yatarak tedavi teminatı, tüm giderleri karşılar. Yatarak tedavi teminatları ise aşağıdaki gibi sıralanabilir:


●    Ameliyat
●    Diyaliz
●    Kemoterapi ve radyoterapi
●    Hastanede yatış durumunda ortaya çıkan masraflar
●    Suni uzuv giderleri
●    Evde bakım
●    Yoğun bakım
●    Konaklama ve yemek
●    Pansuman ve serum


Siz de Türkiye’de oturum izni almak istiyorsanız, zorunlu olan yabancı sağlık sigortası için hemen Dijipol web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’de ikamet ettiğiniz süre boyunca sağlığınızı güvence altına almanızı sağlayan bu sigorta için ihtiyacınıza uygun olarak poliçe hazırlatabilirsiniz. Poliçe süreniz boyunca tüm sağlık hizmetlerine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Türkiye genelinde bulunan 180’den fazla şubemizden size en yakındakine gidebilir ya da web sitemiz üzerinden online olarak bilgilerinizi doldurarak tek tıkla yabancı sağlık sigortası için bizden fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

Yabancıların Sağlık Sigortası Hangi  Koşullarda iptal  Kapsar?

 

●   Mükerrer poliçesinin bulunması (diğer poliçe örneği)
●   Oturma izninin iptal olması (göç idaresinden oturma izninin iptal olduğuna dair belge)
●   Sigortalının SGK kaydı altına alınması (işe giriş veya sgk’lı bir vatandaş ile evlenme halinde sgk kaydı)

 

 

Anlaşmalı Yabancı Sağlık Sigortası İçin En İyilerden Seçin

Tüm Anlaşmalı Sigorta Firmalarını Gör

Yabancı Sağlık Ana Teminatları

Yabancı Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatlar

Yabancı Sağlık Sigortası Sıkça Sorulan Sorular

Devamını Gör