Trafik Sigortası Zammı 2022

Trafik sigortası güncel primleri ne kadar?
 
Sürücülerin araç sahibi olduktan sonra başlıca ödeme yükümlülüğü zorunlu trafik sigortasıdır. Zorunlu trafik sigortası primleri devlet tarafından belirlenmektedir ve güncelleme yetkisi yine devletindir. Trafik sigortası primlerinde fiyat güncellemeleri devam ediyor. Sene içerisinde de gerçekleşen prim değişikliklerini araç sürücülerinin takip etmesi ve bu değişikliklere uygun olarak ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Yeni gerçekleşen güncellemelere göre trafik sigortası primlerinde yüzde 25'e kadar artış yaşandı. Hasar maliyeti hesaplamalarında da indirim ve artış oranı güncellemeleri gerçekleşti.

 

trafik sigortası zammı
 
Trafik sigortası primlerinde 2022 Mayıs ayı itibariyle rekor zam gerçekleşti. Resmi Gazete'de de yayınlanan prim değişikliğine göre trafik sigortası primlerinde Mayıs ayı ücretlendirmesine kıyasla en fazla yüzde 25 olmak şartıyla artış yaşandı. Araçların yakıt cinsi ve emisyon değerlerine göre yapılan önceden yüzde 10 olan artış ve indirim değeri yüzde 20 olarak değişti. Zorunlu trafik sigortasında yapılan aylık prim artışı düzenlemesine göre hasar maliyetlerine göre yapılan indirim ve artışlarda oran yüzde 50 olarak belirlendi.

 

Siz de aracınızı güvence altına almak için bizi tercih edebilir, online kasko hizmetimiz sayesinde kısa sürede Dijipol.com üzerinden aracınızın "Zorunlu Trafik Sigortasını" veya "KASKO Sigortasını" yaptırabilir, fırsatlardan faydalanabilirsiniz. 

Paylaş

Öne Çıkanlar