Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile; Düşük Prim Oranları ile Özel Hastanelerde Kaliteli Hizmet Almak Artık Lüks Değil!

 

Kendisinin ve ailesinin sağlığını düşünen ve güvence altına almak isteyenler için oluşturulan sağlık sigortalarında en çok tercih edilen sigorta branşı Tamamlayıcı Sağlık Sigortasıdır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile kişiler hastalık veya kaza sonucunda oluşabilecek sağlık giderlerini teminat altına alabilmektedir. Bu sigorta sayesinde; düşük prim oranları ile özel hastanelerde kaliteli hizmet almak artık lüks değil! 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmak isteyen kişilerin bazı şartları karşılıyor olması gereklidir. Bu şartlar; kişinin SGK’lı olması ve 64 yaşından küçük olması olarak sıralanmaktadır.  64 yaşından itibaren Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından yararlanmak isteyen sigortalıların 55 yaş dahil olmak üzere her sene düzenli olarak sigortasını yaptırmış olması gereklidir. Bununla beraber 60 yaşından itibaren düzenli bir şekilde her sene poliçesini yenileyen sigortalılar ömür boyu yenileme garantisi altına girmektedir. 

 

dijipol.com Bekleme Süresiz Doğum Teminatı Şartları Nelerdir?

 

1. Hamilelikle ilgili rutin kontroller tamamlayıcı sağlık ayakta tedavi teminatı olan 10 adet kullanım hakkından ödenmektedir. ( Doktor muayene ve tetkik görüntülemeler bu teminattan ödenmektedir.)


2. Doğum eylemi limitsiz %100 olarak anlaşmalı kurumlarda ödenmektedir. ( Sezaryen ya da normal doğum fark etmiyor ikisi de ödenmektedir.)


3. Doğum teminatında bekleme süresi yoktur ancak tek şart poliçe başlangıç tarihinde sigortalının hamileliğinin başlamaması gerekmektedir.


4. Tamamlayıcı sağlık ürünü olduğu için SGK nın ödemediği tetkik görüntüleme gibi işlemler karşılanmamaktadır.

Paylaş