MÜŞTERİ HİZMETLERİ 0850 433 0850

Lütfen Bekleyiniz...

Ray Sigorta - Trafik

Ulusal taşımacılık şirketlerinin (THY, Denizcilik işletmeleri, Devlet Demiryolları, PTT) girişimleri ile kuruldu.

Şirketin ortalıklık yapısında %81,59 hissesi bulunan TBIH Services Group N.V adı ATBIH GMBH olarak değişti.

Trafik sigortası 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na tabi olan zorunlu bir sigorta ürünüdür. Trafik sigortası olası bir kazada diğer araç veya üçüncü şahıslara karşı verebileceğiniz hasarları güvence altına alır.

RAY TRAFİK SİGORTASI NELERİ KAPSAR?

-Trafik sigortası, poliçede tanımlanan motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş olmasından dolayı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na göre işletene düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eder.

-Araca bağlı olarak çekilmekte olan römork veya yarı römorkların (hafif römorklar dahil) veya çekilen bir aracın sebebiyet vereceği zararlar çekicinin sigortası kapsamındadır. Ancak, insan taşımada kullanılan römorklar, bunlar için poliçede özel şartları belirtilecek ek bir sorumluluk sigortası sağlanmış olması kaydıyla teminata dahil olur.

-Meydana gelen bir kazada zararın önlenmesi veya azaltılması amacıyla, sigorta ettirenin yapacağı makul ve zorunlu masraflar sigortacı tarafından karşılanır. Bu sigorta, işletenin (sigorta ettirenin) haksız taleplere karşı savunmasını da temin eder ve Türkiye sınırları içinde geçerlidir.

-Hasarsızlık oranına göre belirli kullanım tarzındaki araçlar için kaza sonucu aracın hareketsiz kalması durumunda, teminat limiti dahilinde aracınızın kazanın gerçekleştiği il sınırları içerisinde en yakın anlaşmalı servise ücretsiz çekici hizmeti sağlar.