MÜŞTERİ HİZMETLERİ 0850 433 0850

Lütfen Bekleyiniz...

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası, olası ani kazalar sonucunda yaşanabilecek sürekli sakatlık ve vefat durumunu teminat altına alan sigorta türüdür. Ferdi kaza sigortası sayesinde kendinizi ve ailenizi maddi anlamda güvence altına alabilirsiniz.

Ferdi kaza sigorta sigortasının teminatları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Fakat sigorta teminatının ana temelinde vefat durumu ve sürekli sakatlık bulunmaktır.

 

Ferdi Kaza Sigortası Teminatları Nedir?

 

1.       Vefat Teminatı: Ani bir kazada veya kaza sonrasında kazadan dolayı sigortalının 1 yıl içerisinde vefat etmesi durumunda sigorta şirketi varislere tazminat öder.

2.       Sürekli Engellilik Teminatı: Ani bir kaza veya kaza sonrasında kazaya bağlı olarak sigortalının 2 yıl içerisinde engelli kalması durumunda sigorta şirketi sigortalıya tazminat ödemesi yapar.

3.       Tedavi Masrafları Teminatı: Poliçe teminatlarına tedavi masrafları eklenmişse kaza yaşandıktan sonraki 1 yıl içerisinde kazaya bağlı olarak oluşabilecek tedavi giderlerini teminat altına alır.

4.       Gün Teminatı: Kaza sonrasında sigortalının geçici süreli olarak çalışamaması durumunda 200 gün ile sınırlı olarak sigorta şirketi tazminat ödeme yapar.

 

Ferdi Kaza Sigortası Hangi Avantajları Sağlar?

 

1.       Beklenmedik ve ani kazalarda sigortalının vefat etmesi sonucunda ailesinin maddi anlamda güvencesi sağlanmış olur.

2.       Sürekli engelli kalınması durumunda iş hayatı olumsuz etkilenebileceği için maddi bir güvence elde edilmiş olur.

3.       Tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır.

4.       Asistans hizmetlerinden faydalanılır. 

Asistans Hizmetleri

 

Asistans hizmetleri sigorta şirketlerine ve sigorta poliçelerine göre değişiklik gösterebilir. Aşağıda sigorta şirketlerinin genel olarak verdiği asistans hizmetlerini görebilirsiniz.

 

1.       Araç çekici hizmetleri

2.       Göz kontrolleri

3.       Diş muayeneleri

4.       Vinç ile araç kurtarılması

5.       Nakil işlemleri (kaza sonrası)

6.       Taburcu olunduktan sonraki nakil işlemleri

7.       Araç lastik değişimleri

8.       Tesisat işleri (ev içerisinde)

9.       Elektrik işleri (ev içerisinde)

10.   Çilingir servisleri

11.   Refakatçi

12.   Hemşire hizmeti

jale
İçerik Editörü

Benzer Yazılar