Kaskonu 80 TL indirimle almak için indirim kodunu kullanmayı unutma!
PE7X9S3B
KOPYALA
Kapat
80 TL İNDİRİM
KUPON
Kullanım süresi sona ermeden kuponu kullan!PE7X9S3B
KOPYALA
Kapat
Müşteri Hizmetleri0850 433 08 50
Müşteri Hizmetleri0850 433 08 50

Seyahat Sağlık Sigortası 

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat Sağlık Sigortası; yurt içi veya yurt dışı seyahatleri sırasında oluşabilecek olumsuz durumlara karşı sigortalının sağlığını koruma altına alan sigorta türüdür. Seyahat Sağlık Sigortası vize sigortası olarak da bilinmektedir. Bunun sebebi ise; yurt dışına çıkmak isteyen kişilerin vize işlemlerinin yapılabilmesinin ön koşullarından biri olmasıdır. 

 

Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

Seyahat Sağlık Sigortası yurt içi seyahatlerinde zorunlu tutulmamış olsa da yurt dışı seyahatlerinde zorunludur. Sigortasını yaptırmamış kişiler yurt dışına çıkamamakta ve sigorta vize başvurusunda talep edilmektedir. 
Hem seyahate çıkmadan önce aksilik yaşamamak hem de seyahat sırasında oluşabilecek risklere karşı sigortaya sahip olmak oldukça önemlidir. 

 

Seyahat Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Seyahat Sağlık Sigortası genel şartlarında bulunan ve özel şartlarda yer alan teminatlar aşağıdaki gibidir. Bu sebeple ana teminat dışında kalan diğer haller sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilmektedir. 

1. Acil durum ya da kaza halinde tedavi teminatı, 
2. Sigortalının sağlık nedenli ile alakalı nakli,
3. Vefattan sonra cenaze nakli,
4. Defin işlemleri harcamalar, 
5. Seyahat iptali ya da yarıda kesilmesi,
6. Bagaj kaybı, 
7. Bagaj kaybı (havayolları içerisinde kaybolmuş, check-in işlemlerinin tamamlanmış ve kayıp raporu oluşturulmuş olmalıdır),
8. Tıbbi bilgi ve Danışmanlık,

Yukarıdaki teminatlar dışında başka hangi teminatların eklenebileceğini öğrenerek poliçe daha da zenginleştirilebilir. 

Seyahat Sağlık Sigortasını sadece seyahatte olunacak günler kadar yaptırabilirken, düzenli olarak seyahat edenler 1 yıllık olarak da düzenleyebilmektedir. Seyahat Sağlık Sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sigortayı en az 1 günlük en fazla ise 1 yıl yaptırılabileceğidir.  

 

Seyahat Sağlık Sigortası İptal Edilir mi?

Seyahatin iptal olması durumunda Seyahat Sağlık Sigortası iptal edilebilmektedir. İptal etme işlemlerinin ön koşulu; poliçe başlangıcından 24 saat önce sigorta şirketine bildirim yapılması gerekmektedir. 

 

Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Alınır?

Dijipol.com sayesinde seyahatleriniz güvence altında. Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmak isteyenler dijipol.com üzerinden seyahat edeceği ülke bilgisi ve gidiş-dönüş tarihlerini girerek online olarak teklifini 7/24 alabilir ve anında poliçesine ulaşabilir. Seyahat Sağlık Sigortası ile alakalı bilgi almak isteyenler 0850 433 08 50 numaralı hattan müşteri temsilcisi ile irtibata geçebilir. 

Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.