Kaskonu 80 TL indirimle almak için indirim kodunu kullanmayı unutma!
PE7X9S3B
KOPYALA
Kapat
80 TL İNDİRİM
KUPON
Kullanım süresi sona ermeden kuponu kullan!PE7X9S3B
KOPYALA
Kapat
Müşteri Hizmetleri0850 433 08 50
Müşteri Hizmetleri0850 433 08 50

Bireysel Sağlık Sigortası

Bireysel Sağlık Sigortası

Bireysel Sağlık Sigortası bilinen bir diğer ismiyle özel sağlık sigortası; kişilerin başlarına gelebilecek sağlık riskleri güvence altına alan ve sağlık sigortaları içerisinde değerlendirilen önemli bir sigorta ürünüdür. Bireysel Sağlık Sigortası sayesinde sigortalı sağlığı ile alakalı başına gelebilecek birçok olumsuz duruma karşı kendini maddi güvence altına almaktadır. Sigorta, standartları yüksek bir sağlık hizmetine olanak sağlamaktadır. 

 

Bireysel Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlığını güvence altına almak isteyen kişilere sunulan Bireysel Sağlık Sigortası hastalık, kaza gibi durumlara karşı kişilerin maddi giderlerini teminat altına almaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortasından farklı olarak bu sigortayı yaptıracak olan kişilerde SGK şartı aranmamaktadır. Ayrıca sigorta poliçesine sigortalının isteği üzerine eklettirilebilecek yurtdışı teminatı sayesinde de seyahatler sırasında oluşabilecek sağlık giderleri kapsam altına alınabilmektedir. Sigorta, sigortalıya istediği hastanede ve istediği doktorda tedavi olma imkânı sağlamaktadır. Bireysel Sağlık Sigortası kapsamı sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de hemen hemen her şirkette geçerli olan teminatları bulunmaktadır. 

 

Bireysel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında da olduğu gibi bireysel sağlık sigortasında da kapsam iki ana başlık altında incelenmektedir. Ayakta ve yatarak tedavi olarak gruplandırılan kapsamlar kişilerin kendilerini maddi açıdan güvence hizmetlerine de olanak sağlamaktadır. Yatışı gerektirmeyen; tahliller, muayene, röntgen ve fizik tedaviye kadar birçok sağlık işlemi ayakta tedavi kapsamında incelenmektedir. Yatışı gerektiren; ameliyat, cerrahi operasyon, yoğun bakım servisi gibi birçok işlem ise ayakta tedavi kapsamı altında yer almaktadır. 
Ayrıca sigorta; refakatçi, suni uzuv, oda masrafları gibi diğer sağlık giderlerine de hiçbir ücret ödemeden kişilerin kolayca ulaşmasını sağlamaktadır. Kadınlar için oldukça önemli olan doğum ise sigorta kapsamına katılabilmektedir. Doğum sigortası poliçede; gebelik kontrollerini, doğumun gerçekleşmesi, doğumdan sonra bebekte oluşabilecek sağlık sorunları poliçe teminatları ile güvence altına alınabiliyor. 

 

Bireysel Sağlık Sigortasının Faydaları Nelerdir?

Bireysel Sağlık Sigortası yaptıran sigortalılar birçok avantaja sahip oluyor. Geniş hastane ağı ile istenilen hastanede tedavi olma imkânı sağlamaktadır. Maddi açıdan çok yüksek çıkabilecek tedavi giderleri için sigortalıya güvence sunmaktadır. Hem yurt içi hem de yurt dışında istenildiği takdirde tedavi şansı sunmaktadır. 

Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.