MÜŞTERİ HİZMETLERİ 0850 433 0850

Lütfen Bekleyiniz...

DASK ve Konut Sigortasının Arasındaki Farklar Neler?

DASK ve Konut Sigortası birbirine benzeyen ama asıl amaçları birbirinden farklı olan iki farklı sigorta türüdür.  Şimdi bu sigortaların anlamlarına ve arasındaki farkların neler olduğunu inceleyelim;

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)

1999 yaşanan Marmara depreminden sonra zorunlu hale getirilen DASK; deprem ve deprem nedeniyle oluşabilecek yangın, yer kayması gibi olumsuz durumları güvence altına alan sigortadır. DASK ödemesinde azami tutar 240.000 TL’dir.

Dask Poliçesi Neleri Kapsar?

1.       Bina temelleri,

2.       Binanın ana duvarları,

3.       Binanın bahçe ve duvarları,

4.       Merdivenler,

5.       Asansörler,

DASK Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

1.       Risk bölgesi,

2.       Binanın yapısı,

3.       Bina brüt yüz ölçümü

DASK ile alakalı detaylı bilgi alabilmek için https://www.dijipol.com/dask-sigortasi/dask-fiyat-neye-gore-belirlenir  bloğumuzu ziyaret edebilirsiniz.

DASK için ihbarlar hasardan sonra 15 gün içerisinde gerçekleştirilmelidir.

Konut Sigortası Nedir?

 Konut sigortası zorunlu olmayan tamamen kişinin isteğine bağlı olan bir sigorta türüdür. Fakat nasıl araçlarımız için kasko sigortası gerekliyse evler içinde konut sigortası böyle bir öneme sahiptir. Konut sigortasını kısaca anlatmak gerekirse; yangın, su baskını, sel ve hırsızlık gibi durumlara karşı sizi maddi güvence altına almaktadır. Ayrıca konut sigortanıza ekletebileceğiniz eşya sigortası ile konutunuz içinde yer alan eşyalarınıza birçok riske karşı koruma altına alabilirsiniz. Konut sigortası ile eşya sigortası hakkında detayları öğrenmek için; https://www.dijipol.com/konut-sigortalari/konut-ve-esya-sigortasi-nedir yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

DASK ile Konut Sigortası Arasındaki Farklar Neler?

1.       DASK zorunlu bir sigortadır, Konut Sigortası zorunlu değildir.

2.       DASK sadece deprem ve depremden dolayı oluşabilecek zararları teminat altına alırken, Konut Sigortası geniş teminatlara sahiptir.

3.       DASK iptali yapılamaz ama Konut Sigortası istenildiği takdirde iptal edilebilir.

4.       DASK’da azami tutar bellidir. Konut Sigortası değişkenlik gösterebilir. 

Dijipol ile  DASK ve Konut Sigortası tekliflerini almak,  seçenekler arasından size en uygun olanı seçmek için linklere tıklayın!


jale
İçerik Editörü