MÜŞTERİ HİZMETLERİ 0850 433 0850

Lütfen Bekleyiniz...

Doğa Sigorta - Kasko Sigorta

Temelleri 2013 yılında atılmış olan Doğa Sigorta T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığından 18 Şubat 2014 tarihinde sigortacılık ruhsatlarını alarak sigortacılık faaliyetine başlamıştır.

Yurt çapında 1850 profesyonel acentesi, brokerleri ve bankasürans kanalları,  geniş servis ağı ve asistans hizmetleriyle sigortalılarına en kaliteli hizmeti vermektedir.

Doğa Sigorta, sektörde tecrübeli yönetim kadrosuyla,  Güven Doğasında Var ilkesiyle 2017 sonunda, gerek prim üretiminde gerek hizmet kalitesinde sektörün ilk 10 şirketi arasında yer almıştır.

Şirketimiz 2015 yılı içerisinde ülkemizde çok fazla uygulama alanı bulamayan katılım sigortacılığı ile ilgili olarak;  yurt içi ve yurt dışındaki uygulamaları inceleyerek, gerekli alt yapı çalışmalarını tamamlamış ve 2015 yılının Haziran ayından itibaren katılım sigortacılığında da faaliyet göstermeye başlamıştır.

Bir motorlu kara taşıtı sigortası olan kasko, sigortayı yaptıran araç sahibinin ve aracının uğrayabileceği zararların karşılanmasını temin eder. Kasko yaptıran araç sahibi, kendisini ve aracını trafikte karşılaşabileceği zararlara karşı güvence altına alır. Kasko sigortasının amacı; sigorta sahibine ait motorlu aracın uğrayabileceği zararları tazmin etmektir. Kasko, yaptırılması kanunlarla zorunlu tutulan bir sigorta türü değildir. Kasko yaptırıp yaptırmamak araç sahiplerinin tasarrufundadır. Ancak trafikte karşılaşılabilecek muhtemel riskler göz önüne alındığında kasko sigortası, araç ve araç sahipleri için sunduğu teminatlar sayesinde büyük önem arz etmektedir. Bununla birlikte ek teminatlar sunulan araç sahiplerine kasko sigortası tercihinde esneklik sağlanarak özel kasko planları oluşturulabiliyor. 

NELERİ KAPSAR?

-Çarpma, çarpışma,

-Devrilme, düşme, yuvarlanma,

-Yanma,

-Hırsızlık,

-Asıl anahtarın çalınması sonucu hırsızlık,

-Anahtar kaybı,

-Kötü niyetli hareketler,

-TerörDeprem,

-Sel seylap,

-Aracın yetkisiz kişilerce çekimi,

-Sigara ve benzer madde zararları,

-Kemirgen teminatı,

-Hasarsızlık koruma,

-İhtiyari mali sorumluluk,

-Koltuk ferdi kaza,

-Acil sağlık ambulans hizmeti,

-Hukuksal koruma,

-Mini onarım hizmeti,

-Yol yardım hizmeti,

-İkame araç hizmeti.