Kaskonu 80 TL indirimle almak için indirim kodunu kullanmayı unutma!
PE7X9S3B
KOPYALA
Kapat
80 TL İNDİRİM
KUPON
Kullanım süresi sona ermeden kuponu kullan!PE7X9S3B
KOPYALA
Kapat
Müşteri Hizmetleri0850 433 08 50
Müşteri Hizmetleri0850 433 08 50

Kasko Değer Hesaplama 

Kasko Değer Hesaplama

Araç Model Yılı
Marka ve Model

Kasko Sigortası İle İlgili Bunları Biliyor Musunuz? 

 

Çarpma-çarpışmadan yangına, çalınmadan çalınmaya teşebbüse kadar birçok teminatı maddi güvence altına alan kasko sigortası sayesinde araç kullanırken oluşabilecek riskleri güvence altına almak mümkün… İsteğe bağlı olarak yapılan kasko sigortası, trafik sigortasından farklı olarak kendi aracınızın zararlarını kapsamaktadır. Kasko teminatları sigorta yaptıracak olan kişi ile sigorta şirketi arasında mutabık kalınarak belirlenmektedir. Ana teminatlar dışında kalan ek teminatlar her sigorta şirketine göre farklılık gösterebileceği gibi her poliçede de farklılık gösterebilmektedir. Bir risk anında zor durumda kalmamak ve sigortanızdan faydalanabilmek için kasko sigortası teminatlarında aracınızı kullanacağınız lokasyonlara bağlı olarak oluşabilecek riskleri düşünerek şekillendirilmelidir.
  
Her sigorta şirketinde geçerli olan ve Türkiye Sigortalar Birliği tarafından belirlenen teminatlara ana teminat denilmektedir. Kasko sigortası ana teminatlarını standart şekilde hemen hemen her sigorta poliçesinde bulunmaktadır. Bunlar;
 
1.Sigortalı aracın, motorsuz veya motorlu olan başka bir araç ile çarpışması. 
2.Araç seyir halinde ilerlerken ya da park halindeyken sigortalının iradesinin dışında başka bir cismin çarpması. 
3.3.şahısların kötü niyetli zararları.
4.Yanma-yangın.
5.Aracın çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi. 

1 Nisan 2013 yılında yayımlanan ve yürürlüğe giren Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları’nda kasko teminatları çeşitlerine göre 4 farklı başlık altında incelenmektedir;
Kasko genel şartlarına göre kasko çeşitleri; 

1.Dar Kasko: Araç seyir halindeyken veya durağan vaziyetteyken oluşabilecek çarpışmalar, çalınma veya çalınmaya teşebbüs, aracın sürücü etkisi dışında yanması, 3. Şahısların araca verebileceği zararlar ve kaza sonucunda oluşabilecek maddi hasarlar.
2.Kasko: Ana teminat grubunun hepsini içeren paketi kapsamaktadır. 
3.Genişletilmiş Kasko: Kasko sigortası ana teminatlarının yanına eklenebilecek sadece bir kısım teminatları kapsam altına almaktadır. 
4.Tam Kasko: Full kasko olarak da sürücüler arasında bilinen tam kasko, isminden de anlaşılacağı gibi ana teminatların yanında tüm sigorta teminatlarını kapsama almaktadır. 

İncelediğimiz kasko teminat çeşitleri sadece poliçe olarak değil fiyat olarak da birbirinden farklılık göstermektedir. Kapsam fazlalaştıkça poliçenin sizi maddi güvence altına alması da doğru orantı ile artacaktır. Bunun dışında fiyata etki edecek diğer unsurlar ise şu şekildedir;

1.Kasko listesinde yer alan aracın kasko değeri; aracın markası, modeli, yılı, motor hacmi
2.Araca ilave edilen aksesuarlar
3.Sigortalının ehliyet süresi, kaza geçmişi ve yaşı
4.Seçeceğiniz kasko paketi ve ek teminatlar
Dijipol.com ile Türkiye’nin en büyük 27 sigorta şirketinden aracınıza özel anında kasko sigortası tekliflerini alabilir, aynı sayfa üzerinde tekliflerinizi karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz. Dilerseniz 0850 433 0850 numaralı hattan müşteri temsilcimizle de iletişime geçebilirsiniz. 

Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.