MÜŞTERİ HİZMETLERİ 0850 433 0850

Lütfen Bekleyiniz...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Müjdeyi Açıkladı!

Haftanın başından bu yana herkesin merakla beklediği müjdeli haber bugün saat 15:00’da Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Erdoğan ‘‘Türkiye tarihin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdik. 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulundu. Hedefimiz 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır.’’ dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan müjdeli haberi canlı yayınla Türk milletiyle paylaştı. Açıklamanın detayları aşağıda yer almaktadır:

 ‘’Doğal gaz keşfi Karadeniz’de gerçekleştirildi.’’

-Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi. Fatih Sondaj gemimiz 20 Temmuz 2020’de Tuna-1’de başladığı çalışmasında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda.

‘’Fatih Sondaj Gemimiz Hepimizi Gururlandırdı’’

- Kendisini Boğaz’dan uğurladığım günü hatırlıyorum. Hamd olsun neticeye de keşfe de ulaştık. Fatih sondaj gemimiz ismine yakışır şekilde hepimizi gururlandırdı. Daha önce Tuna-1 olarak adlandırılan Sakarya arama alanında tüm çalışmalar tamamlandı.

‘’Tuna-1’de Bulundu’’

- Aynı bölgede yeni doğal gaz keşiflerinin muhtemel olduğu görülüyor. Çok daha zengin kaynağın bir parçasıdır. Yıllarca enerjide maddi ve manevi sıkıntılar çekmiş bir ülke olarak geleceğe daha güvenle bakacağımıza inanıyorum. Şimdi tespit kuyuları açacağız. İnşaat ve yapı işlerine geçeceğiz.

‘’2023 Tarihinde Hizmete Sunulacak’’

- Şimdi hedefi veriyorum, 2023’ te milletimizin kullanımına Karadeniz gazını sunmaktır. Fatih ve Yavuz gemilerimiz vasıtası ile Akdeniz ve Karadeniz’de 9 sondaj kuyusu çalışması yaptık. Benzer müjdeyi Akdeniz’den de bekliyoruz. Bakımda olan Kanuni’ nin de faaliyete girmesi ile Akdeniz’deki çalışmalara hız vereceğiz. Her arayan bulamaz, ama bulanlar arayanlardır. Sakarya Gaz Sahası ile bismillah dedik. Allah’ın izni ile devamı da gelecektir.

Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfi olan çalışma 20 Temmuz 2020’de başlamıştı. Tuna-1 kuyusunda 320 milyar metreküp doğal gaz keşfi yapıldı. Çalışmalar sırasında elde edilen bulgular sayesinde yeni keşiflerinde yapılması bekleniyor. Doğal gazın 2023’ te hizmete sunulması planlanıyor.

jale
İçerik Editörü

Benzer Yazılar