MÜŞTERİ HİZMETLERİ 0850 433 0850

Lütfen Bekleyiniz...

Bireysel Sağlık Sigortası Ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Farklar?

Sağlam kafanın sağlam vücutta bulunduğunu biliyoruz. Özellikle son yıllarda üzerine düştüğümüz “Sağlık Yaşam” ritüellerini genç yaşlı demeden hepimiz uygulamaya çalışıyoruz. Şeker tüketmiyoruz, gluten tüketimini en aza indirmeye çalışıyoruz ve hepimizin spor salonu üyeliği var.

Ne yaparsak yapalım bazı sağlık sorunlarının önüne geçmemiz mümkün değil. Yine de sağlıklı beslenerek, stresten uzak durarak ve spor yaparak riskleri minimuma indirebiliriz. Önüne geçemeyeceğimiz bütün riskler içinde Sağlık Sigortaları devreye giriyor.

 Hangi Sigortayı Yaptırmalıyım?

 Sağlık sigortası yapmaya karar verdiyseniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız; öncelikle Bireysel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası arasındaki farkları gözden geçirmenizi öneriyoruz.

-Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sadece anlaşmalı hastanelerde geçerliyken, Bireysel Sağlık Sigortasının bu konudaki avantajları daha fazladır.

-Bireysel Sağlık Sigortasının teminatlarına ek yaptırarak poliçenizin yurt dışında geçerli olmasını sağlayabilirsiniz. Fakat Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının böyle bir teminatı bulunmamaktadır.

-Bireysel Sağlık Sigortası için SGK şartı aranmazken, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için böyle bir şart bulunur.

-Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kullanırken poliçeniz dahilinde bulunan teminatlara ve anlaşmalı hastanelere sadık kalma koşulu ile ek ücret ödemezken, Özel Sağlık Sigortası teminatlarınız dahilinde giderlerinizin bir kısmını karşılar.

jale
İçerik Editörü

Benzer Yazılar