Kaskonu 80 TL indirimle almak için indirim kodunu kullanmayı unutma!
PE7X9S3B
KOPYALA
Kapat
80 TL İNDİRİM
KUPON
Kullanım süresi sona ermeden kuponu kullan!PE7X9S3B
KOPYALA
Kapat
Müşteri Hizmetleri0850 433 08 50
Müşteri Hizmetleri0850 433 08 50

Konut Sigortası

Konut Sigortası

Anılara ortaklık eden evler dışarıda birçok riske karşı kişileri korumakta fakat birçok riskle de karşı karşıyadır. Aynı araçlarda olduğu için konutlar içinde sigorta ürünleri bulunmaktadır. Konut sigortaları sayede evde yaşanılabilecek kazalara ve doğal afetlere karşı güvence oluşturmak olmazsa olmazlar arasındadır. Peki nedir bu Konut Sigortası? Nasıl ve nerede yaptırılır aşağıdaki yazımızda inceleyebilirsiniz.

 

Konut Sigortası Nedir?

Yaşamın büyük bir parçasını oluşturan konutlar yukarıda da belirttiğimiz gibi sahiplerini birçok tehlikeye karşı korumaktadır. Konut Sigortası ise evin başına gelebilecek tehlikelere karşı sigortalıya maddi güvence sağlamaktadır. Yangından hırsızlığa, sel-su baskınından doğal afetler sonucu oluşabilecek tehlikeleri kapsam altına almaktadır.

Konut Sigortası ana teminatları dışında eklenebilecek ek teminatlar sayesinde de birçok avantaj sunmaktadır. Konut Sigortasının ana teminatı ‘’yangındır’’ bu teminat hiçbir sigorta şirketinde ya da poliçede farklılık göstermemektedir. Bunun dışında eklenebilecek diğer teminatlar; sigortalının ihtiyacına göre ve sigorta şirketine göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca Konut Sigortasının yanında ev içerisinde bulunan eşyalar içinde eşya sigortası yaptırılabilmektedir.

 

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Konut Sigortasının tüm sigorta şirketleri için geçerli olan ana teminatı; yangındır. Bunun dışında kalan teminatlar sigorta şirketlerine, sigortalının isteklerine göre çeşitlendirilebilir. Konut Sigortasına eklenebilecek asistans hizmetleri sayesinde ücretsiz birçok hizmetten yararlanabilirken, ambulans hizmetiyle ani hastalıklar ve kazalar dahi güvence altına alınabilmektedir. 
Şimdi Konut Sigortası kapsamını inceleyelim;
1. Yangın
2. Deprem ve Yanardağ
3. Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve kötü niyetli hareketler
4. Terör
5. Sel/Su Baskını
6. Cam Kırılması
7. Dahili Su
8. Yer Kayması
9. Araç Çarpması
10. Fırtına
11. Duman
12. Kar Ağırlığı
13. Ferdi Kaza
14. Hırsızlık
15. Yardım Hizmetleri
16. Dekorasyon
17. Enflasyondan Korunma
18. İzolasyon Eksikliği
19. Yangın Mali Mesuliyet
20. Hukuksal Koruma
21. İkametgâh Değişikliğine Bağlı Giderler
22. Enkaz Kaldırma Masrafları
23. Kira Kaybı
24. Yeni Değer Teminatı
25. Elektrik Hasarları ve Hasara Bağlı Gıda Bozulmaları
26. Peyzaj
27. Deniz Taşıtlarının Çarpması
29. Ağaç Devrilmesi
30. Kazan/Jeneratör/Elektrik Motoru
31. Kazı Sonucu Yer Kayması
32. Ses ve Görüntü Cihazlarının Kırılması
33. Yakıt Sızması
34. Boru Kırılması
35. Misafir Eşyaları
36. Çalışanların Emniyet Suistimali
37. 7/24 Yardım Hizmetleri-Asistans Hizmetler

 

Konut Sigortası Zorunlu mu?

DASK konutları depreme karşı koruyan ve devlet tarafından zorunlu tutulan bir sigorta türüyken Konut Sigortası kişilerin kendi inisiyatifine kalan bir sigorta ürünüdür. Yapılması zorunlu olmayan bu sigortayı yaptırmanın ev sahipleri için yukarıda belirttiğimiz teminatlar sayesinde birçok avantaj sunmaktadır. 

 

Konut Sigortası Genel Şartları Nedir?

Konut Sigortası da hemen hemen her sigorta ürününde olduğu gibi özel ve genel şartlar içermektedir. Özel şartlar; poliçeye eklenebilecek o poliçeye ‘’özel’’ şartlarken, genel şartlar ise Türkiye Sigortalar Birliği tarafından zorunlu tutulan şartlardır.

Konut Sigortası genel şartları incelediğimizde sigortanın karşılamadığı halleri aşağıda görebiliriz;
- Savaş ve her türlü savaş olayları, çarpışma, istila, iç savaş, isyan, askeri hareketlere bağlı ortaya çıkan zararlar
- Alçak basınca bağlı olarak kapıların içeri doğru çökmesi, deformasyonu, yırtılması, mekanik olaylar sebebi ile sigortalanan motor veya cihazlarda oluşan zararlar
- Yangın olmaksızın, elektrikle çalışan her çeşit motor, elektrikli alet ya da elektronik cihaz, tesisat ve kordonlarında kısa devre, voltaj iniş ve çıkışları, topraklama yüzünden meydana gelen endüksiyon cereyanı ve ısınma kaynaklı uğranılan zararlar
- Yangın olmaksızın, sigortalı varlıkların, kendi kusurlarından ya da bünyelerinde ortaya çıkan bozulma sebebi ile uğranılan zararlar
- Kamu otoritesince sigortalı varlıklar üzerinde yapılacak tasarruflar nedeni ile ortaya çıkan tüm zararlar
- Herhangi bir nükleer yakıttan ya da nükleer atıklardan meydana gelen iyonlayıcı radyasyonların ya da radyo-aktivite bulaşmalarının, askeri ve inzibati önlemlerin neden olduğu tüm zararlar.
- Yangın olmaksızın sigortalı varlıkların işlenmek amacı ile ya da farklı bir sebeple sıcaklığa, ateşe tutulmasından, ateş bulunan bir yere düşmesinden, atılmasından, çamaşır, elbise ve diğer eşya yanıklığı gibi alev almadan kavrulmasından, yanmasından kaynaklı ya da aydınlatma, ısıtma, ütü aletleri ile mum, lamba, sigara ve bu gibi cisimlere temastan doğan zararlar

Konut sigortası yaptırmak evini ve geleceğini güvence altına almak isteyenler için dijipol.com Konut Sigortası teklifleri çok akıllıca. Bilgilerinizi online olarak doldurduktan sonra Konut Sigortası sorgulama işleminizi yapabilir ve size en uygun olan poliçeye sahip olabilirsiniz. 

Web sitemizde yasalara uygun olarak çerezler kullanmaktadır. Daha fazla bilgi almak için çerez politikamıza göz atabilirsiniz.