MÜŞTERİ HİZMETLERİ 0850 433 0850

Lütfen Bekleyiniz...

Muafiyetli Kasko Nedir?

Muafiyetli kasko , araç da meydana gelebilecek bir hasarın belirli miktarının sigortalı tarafından karşılanmasına denilmektedir. Daha detaylı anlatmak gerekirse, hasar bedelinin belli bir bölümünün sigortalı tarafından geri kalanının sigorta şirketi tarafından karşılanmasıdır.

Muafiyetli kaskoyu bir örnekle açıklayacak olursak örneğin; 50.000 TL sigorta bedeli ile kasko yapılan aracın sahibi tarafından 2.000 TL ile muafiyet kasko seçeneğiyle sigortalandığını düşünelim.  Aracın kaza sonucu 4.000 TL hasara uğraması halinde sigortalı 2.000 TL’sini karşılar üstü ise sigorta şirketi tarafından ödenir.

Muafiyet tutarları sigorta şirketleri tarafından belirlenir. Muafiyet tutarları ne kadar yükselirse indirim oranları da o kadar artar.

Muafiyetli Kaskonun Avantajı Nedir?

Araçlarında kaskonun yıllık ödemelerinden tasarruf etmek isteyenler için hazırlanan muafiyetli kasko, düşük ödeme seçenekleriyle avantajlı bir kasko sigortası türüdür. Ayrıca her hasar türünde geçerlidir.

Muafiyetli Kasko ile Genişletilmiş Kaskonun Arasındaki Farklar Nelerdir?

Muafiyetli kasko genişletilmiş kasko ürünüdür. Fakat ürün kapsamlarında bazı değişiklikler olabilir. Örnek verecek olursak; muafiyetli kaskoda genel olarak, yanlış akaryakıt dolumu, kişisel eşya kaybı gibi teminatlar bulunmaz.

Muafiyetli Kasko Her Araca Yapılır mı?

Muafiyetli kasko her araca yapılabilmektedir. Fakat sigorta şirketleri özelinde şartları değişkenlik gösterebilir. 

jale
İçerik Editörü